Прес-центр30 березня 2024, 09:03

«Відновлення України – це відновлення наших людей», – у Києві відбувся форум «Культурна та інформаційна реінтеграція деокупованих територій»

Очільник Луганщини Артем Лисогор разом із заступницею з гуманітарних питань Катериною Безгинською взяли участь у Всеукраїнському форумі «Культурна та інформаційна реінтеграція деокупованих територій» у Києві. 

Як зазначив т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв, від початку війни в Україні країною-агресором знищено та пошкоджено 1 795 закладів культури, скоєно 575 злочинів проти журналістів та медіа, припинили діяльність 234 ЗМІ. Вбиті 74 медійники.

Зокрема, у Луганській області на окупованих у 2022 році територіях мають значні пошкодження 200 культурних об’єктів, повністю знищена телекомунікаційна мережа, припинили свою діяльність усі місцеві телерадіокомпанії. 

Водночас на захоплених територіях ворог організував «інформаційно-цифрове гетто», побудувавши близько 2 000 телевеж, та створивши 2 300 «закладів культури», як «промивають» людям мізки.

Разом із фізичною росія здійснила й когнітивну окупацію наших територій, тому серед першочергових завдань після їх звільнення будуть: повернення українських наративів, відновлення українського телерадіомовлення, протидія дезінформації.

«Відновлення України – це відновлення наших людей», – підсумував Ростислав Карандєєв.

Представники областей, що найбільше постраждали від дій країни-агресора, виступили з пропозиціями щодо заходів, які сприятимуть збереженню та відновленню культурної сфери цих регіонів. Зокрема, щодо створення державного депозитарію для збереження евакуйованих музейних фондів та прискорення запровадження стандартів надання культурних послуг.

Також наголошено на питанні відновлення справедливості та позбавлення державних нагород та почесних звань колаборантів. Правовий механізм вже напрацьований і найближчим часом це питання буде вирішене.
Окрема панельна дискусія була присвячена інформаційній реінтеграції тимчасово окупованих та вже звільнених територій. Стратегічні завдання та спільні системні дії держави, громадськості, бізнесу та міжнародних партнерів за цим напрямом визначені Державною стратегією інформаційної безпеки та Планом заходів з її виконання.