Прес-центр6 липня 2020, 08:07

Вступники з тимчасово окупованих територій отримають можливість стати студентами будь-якого українського вишу без ЗНО

Верховна Рада України ухвалила законопроєкт № 3734 «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо особливостей вступу до закладів вищої освіти осіб з тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Донецької та Луганської областей». «За» проголосували 310 депутатів.

Зазначений проєкт Закону України був ініційований Президентом України і одноголосно підтриманий Комітетом Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій.

Зміни, що внесені до закону, дозволять розширити правила вступу дітей з тимчасово окупованих територій Донбасу та території населених пунктів на лінії розмежування – вони зможуть вступити у будь-який заклад вищої освіти за окремою квотою, встановленою Міністерством освіти і науки. Раніше така квота діяла лише для вступу з Криму через освітні центри «Крим-Україна».

Вступ відбуватиметься за результатами вступних іспитів. У разі, якщо випускники з тимчасово окупованих територій вже склали ЗНО, вони зможуть вступити за загальною процедурою або комбінувати ЗНО та вступні іспити за власним вибором.

Як відомо, з 2016 року для вступників з тимчасово окупованих територій окремих районів Донецької та Луганської областей, території населених пунктів на лінії розмежування, тимчасово окупованих територіях Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Міністерством освіти і науки було запроваджено процедуру спрощеного вступу до уповноважених закладів вищої освіти через освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна». 

За інформацією Міністерства освіти і науки України