Прес-центр1 липня 2020, 13:07

Жителька Луганщини виготовляє сумки за власним дизайном

Підприємниця Валентина Метьолкіна із Сєвєродонецька виготовляє дорожні сумки. Цей бізнес дістався їй у спадок від батька.

Із травня Валентина бере участь у програмі менторської підтримки малого бізнесу за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України». Вона отримує консультації та формує стратегію розвитку своєї справи.

Валентина розповідає, що її батько впродовж десяти років виготовляв дорожні сумки на замовлення.

«Батько побачив попит: торговці на ринку, які їздили за товаром, потребували міцних сумок. Також він шив сумки для рибалок, господарські сумки під різні замовлення. У 2012 році батько помер, а у мене народилася дитина. Займатися бізнесом не вистачало часу. Але згодом я вирішила, що продовжу його справу», - розповіла Валентина Метьолкіна.

У 2019 році Валентина зареєструвалася підприємницею. Розповідає, що попит на великі дорожні сумки, які колись шив її батько, зараз значно впав. Підприємниця пов'язує це з розвитком Інтернет майданчиків для продажу і карантинними заходами, через які малий бізнес менше став їздити за товаром.  

«Я вирішила трохи переформатувати цю справу. Вже почала виготовляти сумки для широкого використання. Це можуть бути дорожні сумки, рюкзаки, чохли, сумки для авіаперельотів. Використовую міцну тканину – оксфорд, поліпропілен, спеціальні нитки, які допомагають зробити сумку витривалою для подорожей», – розповідає Валентина.

Клієнтів шукає через інтернет, також сумки підприємниці можна придбати у торгових точках Сєвєродонецька, Личисанська, Харкова.

У програмі менторської підтримки від Проєкту USAID Валентина отримує індивідуальні консультації з розвитку бізнесу. Зараз працює над оформленням і наповненням сайту, розширенням лінійки своїх виробів, формує стратегію розвитку бізнесу. Ментор Олена Набокова допомогла підприємниці сформулювати її місію, окреслити, куди рухатися далі і як позиціонувати свої вироби, також радила розвивати співпрацю у форматі b2b – бізнес для бізнесу, співпрацювати з малими підприємцями, яким цікаво продавати сумки.

«Я хочу мати велике підприємство, яке шитиме сумки для усієї України. І хочу, щоб люди подорожували з сумками, які не підведуть в дорозі», – ділиться планами Валентина.

Грантова та освітня допомога підприємцям на Сході України надається Проєктом USAID в рамках інформаційної кампанії «Схід економічних можливостей». Кампанія має привернути увагу всієї України до потреб і можливостей Сходу, адже ще ніколи у регіоні не було стільки ініціатив, покликаних покращити рівень життя населення, розвивати бізнес у перспективних галузях економіки, відновлювати інфраструктуру. Ще ніколи не було стільки проєктів, готових залучати інвестиції та допомагати стати регіону сильним, креативним та привабливим для роботи й життя.