Прес-центр17 лютого 2022, 16:02

Озвучені проміжні результати пілотного проєкту з раннього втручання

Заступник голови облдержадміністрації Катерина Безгинська взяла участь в онлайн-засіданні Національної ради з питань раннього втручання.
Раннє втручання – це послуга виявлення командою спеціалістів різного профілю проблем зі здоров'ям та розвитком дитини, вчасне і оперативне надання їй допомоги, що дозволяє знизити інвалідизацію дитини в майбутньому.
На засіданні розглянуто пріоритети формування державної політики з питань раннього втручання та шляхи їх реалізації, досвід громад щодо створення системи раннього втручання за наслідками реалізації пілотного проєкту, обговорено План заходів щодо реалізації Концепції створення та розвитку системи раннього втручання в 2022 році.
Директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Елеонора Поліщук повідомила, що Луганська область стала одним із пілотних регіонів України, де протягом 2019-2021 років реалізовувався проєкт «Створення системи надання послуг раннього втручання для забезпечення розвитку дитини, збереження її здоров’я та життя».
Було визначено три територіальні громади та відповідні установи, які брати участь у реалізації пілотного проєкту, а саме центри комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю Сєвєродонецької, Рубіжанської та Кремінської міських рад. Також реалізація пілотного проєкту відбувалась на базі КНП ЛОР «Луганська обласна дитяча клінічна лікарня».
Протягом 2019-2021 років фахівцями установ, у яких впроваджено пілотний проєкт, було виявлено 263 дитини з інвалідністю/групи ризику, які потребують послугу раннього втручання.
Загалом за період функціонування пілотного проєкту (2019-2021 роки): 220 сімей отримали консультування, 196 сімей отримували послугу раннього втручання системно, 20 дітей інтегровано до дошкільних закладів, 15 дітей вийшли з програми раннього втручання з позитивним результатом та продовжують отримувати послуги в реабілітаційних установах територіальних громад.
Наразі почався новий етап у впровадженні послуги «раннє втручання». Розпорядженням голови облдержадміністрації затверджено Регіональний план розвитку системи раннього втручання на період до 2026 року, в якому передбачено заходи щодо розвитку системи раннього втручання, підвищення компетенції фахівців та команд раннього втручання, проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи та інші заходи.
При визначенні потреб адміністративно-територіальних одиниць у послузі раннього втручання встановлено, що на кінець 2021 року в Луганській області потенційними отримувачами послуги «раннє втручання» є 505 дітей раннього віку.
Також під час засідання зазначено, що сьогодні вкрай важливим є затвердження проєкту типового положення про центр раннього втручання, що дозволить продовжити роботу на більш якісному рівні.