Прес-центр7 липня 2021, 09:07

Безпечне харчування: систему НАССР впроваджено в 150 школах та в 102 дитсадках Луганщини

Про впровадження системи здорового харчування в закладах освіти області розповів директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Юрій Стецюк.

Він наголосив, що в регіоні проводиться системна робота щодо модернізації та реформування системи шкільного харчування, впровадження у закладах освіти постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР), дотримання гігієнічних вимог до харчових продуктів на всіх стадіях їх виробництва та обігу.

«Введення стандартів HACCP, зокрема, в освітній сфері, сприятиме захисту інтересів і прав дітей та молоді. Впровадження і підтримка функціонування цих принципів є основним інструментом контролю безпеки харчування», – акцентував доповідач.

Юрій Стецюк зауважив, що цим питанням опікується дружина Президента України Олена Зеленська. До речі, від початку січня в області реалізується Регіональний план заходів щодо створення належних умов для безпечного харчування у закладах освіти на 2021-2023 роки.

Крім того, повідомлено, що на Луганщині у 2020-2021 навчальному році функціонує 269 закладів загальної середньої освіти та 25 філій, в яких працює 280 харчоблоків, а також 253 заклади дошкільної освіти із 152 харчоблоками.

Систему НАССР впроваджено в 150 закладах загальної середньої освіти та в 102 закладах дошкільної. В інших закладах процедура приведення стану харчоблоків відповідно до вимог харчового законодавства триває. Здійснюється закупівля посуду, електричних побутових приладів, кухонного приладдя та обладнання.

Зокрема, у 2020 році за кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, загальний обсяг якої становив 5421,9 тис. гривень, в 60 визначених закладах загальної середньої освіти області виконано ремонт обладнання та придбано обладнання для їдалень. У 2021 році відповідна робота продовжується.

Також зазначено, що Департамент освіти і науки є надійним партнером Всеукраїнської громадської організації «ПОРУЧ» і Міжнародного благодійного фонду «Жовто-Блакитні крила» у партнерстві з ChildFund Deutschland, за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ). Із вересня 2020 року розпочалася реалізація проєкту School Food Generation – «Впровадження санітарних норм якості харчових продуктів згідно положень НАССР щодо контролю безпечності продуктів харчування та покращення умов, які не відповідають санітарним нормам, в їдальнях державних освітніх закладів у Луганській та Донецькій областях».

Нагадаємо, що у червні на базі Сєвєродонецької ЗОШ № 8 проведено регіональний круглий стіл «Інфраструктура та обладнання шкільних їдалень за стандартами HACCP», в рамках якого керівники органів управління освітою навчалися сучасному підходу до стандартів дитячого харчування з дотриманням усіх санітарно-епідеміологічних норм.