Прес-центр20 листопада 2023, 08:11

Із нещодавно обваленої багатоповерхівки в Рубіжному виселяють мешканців, пільги на вугілля окупанти надають тільки за наявності паспорту рф, ворог відкрив вогонь в районі Невського

«Наступальні зусилля у неділю росіяни кинули на Куп’янський напрямок. Лиманський опинився під ударами реактивної та ствольної артилерії, мінометів, танків. Вогонь вівся поблизу деокупованих сіл Красноріченської громади, зокрема Невського. В епіцентрі обстрілів опинилася й Білогорівка. Наші захисники тримають лінію оборони у Серебрянському лісі. Туди ворог вдарив з авіації», – поінформував очільник Луганщини Артем Лисогор.

Із багатоквартирного будинку в Рубіжному, де в листопаді стався обвал під’їзду, виселяють місцевих жителів. Поки що тільки із сусідніх під’їздів, які визнали аварійними. Окупанти запропонували  декілька місць в гуртожитку без опалення і за відсутності деяких інших комунікацій. Більшості – кому не вистачило ліжок – рекомендували шукати притулок у родичів, або винаймати житло. Спорожнілі будинки і квартири зайняті військовими рф та колаборантами.

Не маєш паспорта рф – замерзни. Це вирішили в так званому «уряді лнр», ухваливши порядок компенсації на придбання вугілля та дров на опалювальний період 2023-2024 років.

Прийняли його у другий декаді листопада, коли люди мусили не шукати необхідні документи, стояти в чергах і очікувати, коли надійдуть гроші – а вже бути з теплом.

Бюрократичні процедури займуть місяць-два. Тим більше, документ ще не потрапив до місцевих окупаційних органів влади, де, відповідно, не запрацювали комісії. До середини зими, можливо, впораються.

Втім, якщо в людини відсутній паспорт рф, як у багатьох жителів сільських районів, то на компенсацію можна не розраховувати, а зустрічати «руську зиму».