Прес-центр19 жовтня 2018, 09:10

Луганщина долучилась до вуличної акції «Хода за свободу»

Вчора вулицями Сєвєродонецька пройшли жителі міста колоною з чорними парасолями в руках.

Таке дійство відбулось в рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії до Європейського дня боротьби з торгівлею людьми та вуличної акції «Хода за свободу» (#WalkForFreedom #ПротиДійТоргівлілюдьми).

Мета акції – поінформувати максимальну кількість людей про ризики потрапляння у ситуацію торгівлі людьми.

На імпровізованій сцені виступили в.о. директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олена Гарькавець, заступник начальника Управління боротьби зі злочинами пов’язаними з торгівлею людьми Головного управління Національної поліції в Луганській області Анатолій Ніколайчук та директор Луганського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ірин Єременко.

Олена Гарькавець зазначила, що Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації, визначено структурним підрозділом, відповідальним за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми.

Широкомасштабне інформування населення Луганської області про торгівлю людьми, її основні характеристики, про ознаки за якими можна себе ідентифікувати, як потерпілого від цього злочину, про можливості отримання державної допомоги і підтримки особам, які постраждали від торгівлі людьми, про організації, які надають таку допомогу – ось основні акценти, які ми робимо у боротьбі з торгівлею людьми.

Акція «Хода за свободу» відбулась за ініціативи Міністерства соціальної політики України спільно із Представництвом громадської організації «Кампанія А21» в Україні, Координатором проектів ОБСЄ в Україні та Представництвом МОМ в Україні.

Слід зазначити, що Європейський день боротьби з торгівлею людьми започаткований   18 жовтня 2007 року Європейським Парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.