Прес-центр20 травня 2024, 12:05

Оновлювати свої особисті дані у Територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки військовозобов’язані чоловіки мають на постійній основі

Для спрощення процедури ведення їхнього обліку запровадили реєстр «Оберіг», куди внесені усі наявні після останнього оновлення в ТЦК та СП дані про вас.

Втім, із різних причин далеко не всі поспішали виконати вимоги законодавства, особливо під час уведення військового стану. Хтось тягне до останнього.

Деякі – ховаються від обов’язку, у той час коли хлопці і дівчата в окопі не можуть дочекатися на ротацію, аби кілька ночей поспати у тиші.

Тому нещодавно і були внесені зміни до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку.

Згідно з ними, зокрема, ми маємо упродовж 60 діб ще раз оновити особисті дані.

На це є три способи: відвідати свій ТЦК та СП, ЦНАП чи скористатися мобільним застосунком «Резерв+».

В людей виникає багато питань, тому одразу зауважу, що у ЦНАПах не будуть сидіти представники ТЦК та СП. Вас прийматимуть адміністратори центру надання послуг. 

До того ж, щоб зекономити час, можна стати на електронну чергу до ЦНАПу https://cherga.diia.gov.ua/. Прийти на призначену годину, заповнити заяву і надати актуальні дані. 

Після їх оновлення адміністратор видасть військовозобов’язаному витяг про актуалізацію даних з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів, завірений підписом та печаткою ЦНАПу.

Також можна скористатися мобільним застосунком «Резерв+». 

Завантажити його можна за посиланнями: IOS – https://bit.ly/3UL01JB, Android – https://bit.ly/44JChtX. 

Авторизуватися – за допомогою BankID.

Важливо, що стати на облік через застосунок «Резерв+» чи отримати бронювання – не можна. А лише оновити дані та отримати витяг з реєстру «Оберіг».

Однак, це допоможе у подальшому уникнути штрафів, дозволить безперешкодно переміщатися через блокпости, проходити швидку перевірку даних в разі зупинки на вулиці.

Наголошу, що відвідування ТЦК та СП для уточнення даних у значній більшості випадків не призведене до мобілізації, а у мобілізаційному резерві мають бути всі військовозобов’язані чоловіки від 18 до 60 років.