Прес-центр26 лютого 2024, 16:02

10 підприємств з Луганщини взяли участь у Всеукраїнській економічній платформі «Зроблено в Україні»

Керівники десяти релокованих підприємств з Луганщини долучилися до Всеукраїнської економічної платформи «Зроблено в Україні», - про це повідомив голова Луганської обласної державної адміністрації Артем Лисогор.

Участь у заході взяли Президент України Володимир Зеленський та Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. 
«Ми повинні зробити все можливе, щоб якнайбільше українських підприємств змогли зберегти та масштабувати свою роботу», - зазначив Президент та доручив Кабінету Міністрів України розробити практичні кроки у цьому напрямку.

Артем Лисогор представив на розгляд учасників платформи низку наболілих для регіону проблем, а також пропозиції щодо їх вирішення на рівні держави.

Насамперед, це – блокування податкових накладних та присвоєння підприємствам статусу «ризикове». Вирішити питання можливо визначенням чітких вичерпних критеріїв, автоматизацією цієї процедури, а також обмеженням довжини ланцюжка контрагентів з ризикованим статусом. Крім того, присвоєння «ризикованого» статусу не повинно відбуватися «заднім числом», будь-які дії із податковими накладними мають здійснюватися лише в разі відсутності відповіді платника на повідомлення.

Крім того, безпідставно обмежується участь у державних закупівлях переміщених підприємств Луганщини, зареєстрованих на територіях, які потрапили під тимчасову окупацію після 24.02.2022. 

Запропоновано надати таким підприємствам рівні права та можливості з підприємствами зареєстрованими на територіях, які не перебувають під тимчасовою окупацією, шляхом визначення місця їх діяльності «фактичної адреси» при незмінній «адресі податкової реєстрації».

Експортоорієнтовані підприємства, які мають проблемну заборгованість, спричинену повномасштабною агресією, не можуть наразі залучати додаткове фінансування. Як наслідок, мають низьку платоспроможність. Виходом з цієї ситуації може стати заборона банкам враховувати проблемну кредитну заборгованість суб'єктів підприємництва, яка виникла через війну з росією, при оцінці платоспроможності позичальника, обчисленні його «кредитного рейтингу».

«Всі озвучені проблеми та пропозиції стануть у нагоді не тільки для релокованих підприємств Луганщини, а для інших регіонів, що частково, або повністю окуповані ворогом. Сподіваємось, що Президент та Уряд розглянуть наші пропозиції та зроблять усе необхідне для того, аби підприємці могли поновлювати свою діяльність на нових територіях», – зазначив Артем Лисогор.