Прес-центр15 лютого 2024, 17:02

Оптимізація навчальних закладів та покращення учбового процесу: визначили пріоритетні напрямки роботи в сфері освіти

 

Відбулося засідання колегії Департаменту освіти і науки Луганської облдержадміністрації. На ньому підсумували результати діяльності закладів освіти у 2023 році та обговорили проблемні питання, пов’язані з організацією подальшої роботи освітньої галузі області.

Нині для нашої області навчання в онлайні залишається єдиним доступним форматом, адже багато учнів та студентів знаходяться в різних регіонах країни, закордоном та на тимчасово окупованій території.

«Максимальне сприяння отриманню дітьми, які залишилися на тимчасово окупованих територіях, української освіти та документів державного зразка про її здобуття – це не лише питання державної політики, а й надважливе завдання обласної, місцевих військових адміністрацій, усієї освітянської спільноти Луганщини», - наголосив начальник Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор.

Нагадаємо, учні Луганщини зайняли друге місце серед усіх регіонів країни за середнім балом у складанні національного мультипредметного тесту.

Окремо очільник Луганщини наголосив на необхідності навчання наших дітей, які залишилися на тимчасово окупованій території, але хочуть та продовжують навчатися в українських школах.

Мережа закладів освіти змінюється відповідно до потреб населення. Так, навчальний процес здійснюють і у вихідні дні. Багато дітей навчаються індивідуально.

Для покращення якості освітнього процесу заклади забезпечені гаджетами, організовано можливість навчання на базі гуманітарних хабів, діяльність гуртків та позашкільних занять.

Окрему увагу учасники колегії приділили питанням оптимізації релокованих закладів освіти області. Зокрема, нещодавно спілкувалися з представниками уряду щодо роботи ВНЗ області, заплановано обговорення питань оптимізації професійно-технічних та фахових передвищих закладів освіти.

Також в процесі навчання важливо попіклуватися про збереження ментального та фізичного здоров’я як учнів, так і педагогів. Триває співпраця з фахівцями соціальних служб та закладів охорони здоров’я, реалізовується Всеукраїнська програма ментального здоров'я «Ти як?» за ініціативи Олени Зеленської.

Окрема увага зосереджена і на кваліфікації педагогів. Зокрема, на постійній основі діють програми підвищення кваліфікації, навчання та обміну досвідом.