Прес-центр27 жовтня 2017, 09:10

Відбулася презентація робіт-переможниць конкурсу коміксів з ґендерної рівності

У Сєвєродонецьку з ініціативи організації ООН Жінки відбулася презентація робіт-переможниць конкурсу коміксів «Зобрази ґендерну рівність», а також проведено фасилітовані панельні дискусії.

Як було зазначено під час заходу, такі нестандартні зустрічі є ефективним інструментом подолання існуючих у суспільстві ґендерних стереотипів. У презентації взяли участь молоді люди із навчальних закладів Луганської області, педагоги, лідерки жіночих громадських організацій.

Свої роботи представили молоді люди віком від 18 до 30 років з усієї України, особливо запрошувалася молодь із Луганської та Донецької областей. Метою конкурсу стало заохочення молоді до роздумів про ґендерну рівність через ілюстрацію їх розуміння прав жінок і чоловіків у коміксах без слів.

У рамках конкурсу було надіслано 62 комікси із 24 міст та сіл України. Журі обрало шість лауреатів, ще одна робота була відзначена спеціальною нагородою. Комікси-переможці зображають проблеми, пов’язані із ґендерними стереотипами та традиційними ролями жінок і чоловіків в українському суспільстві, нерівний розподіл домашньої роботи, бар’єри на шляху до кар’єри для жінок та інше. Нагородження переможців відбулося у Києві, наразі ж автори коміксів завітали зі своїми роботами на Луганщину.

Під час заходу також проведені дві панельні дискусії за темами «Жінки у владі та прийняття рішень» та «Ґендерні ролі, традиції та стереотипи».