Прес-центр11 вересня 2017, 17:09

Український сигнал з нової 134-метрової РТС сягає навіть Довжанська

Відкриття радіотелевізійної станції у Новоайдарському районі надало можливість покриття українським телебаченням та радіомовленням не тільки населених пунктів вздовж лінії розмежування, а й частину тимчасово окупованих територій області.

Радіус дії передавачів станції становить 60 км та забезпечує українським телерадіомовленням населені пункти Станично-Луганського, Попаснянського районів, а також Луганська, Голубівки, Кадіївки, Алчевська, Брянки, Первомайська, Слов'яносербського, частково – Перевальського і Лутугинського районів.

Більш того, український сигнал працює навіть у Довжанську (колишній Свердловськ), перетинаючи передбачений радіус у 80 км.

Нагадаємо, що з 22 серпня почалося мовлення українських телеканалів у цифровому форматі Т2 із нової телевежі у Новоайдарському районі.

Для налаштування тюнерів Т2 та телевізорів з вбудованими тюнерами достатньо повторно просканувати частотний діапазон (провести автоматичний пошук каналів). Якщо українські канали не з’явилися, слід уточнити (змінити) положення антени.

Загальне положення антени повинно бути від північно-західного до північно-східного напряму – у залежності від місця прийому сигналу.

Для налаштування необхідно:

1) увійти у меню ТВ-тюнера та обрати режим ручного налаштування телеканалів (пошук каналу);

2) обрати режим пошуку по каналу;

3) обрати 23-й ТВК (СН-23). Спостерігати за інтенсивністю та якістю сигналу за шкалою у відсотках від нуля до ста;

4) надалі необхідно повертати антену та спостерігати за інтенсивністю сигналу. Досягнувши максимуму, слід закріпити антену. Прийом стане можливим при інтенсивності більше 50 %;

5) натискайте кнопку «Пошук» – у результаті ви повинні приймати 8 українських телеканалів;

6) оберіть 40 ТВК (СН-40);

7) якщо інтенсивність більша за 50 %, то натискайте «Пошук» і приймайте ще 4 українські канали.

У дециметровому діапазоні можливо налаштувати один телевізійний канал – УТ-1. Він знаходиться на 36 ТВК (СН-36).