Архів новин

29 сентября 2024

Президент ушанував пам’ять жертв Бабиного Яру

У 83-ті роковини трагедії Бабиного Яру Президент Володимир Зеленський ушанував пам’ять жертв масових нацистських розстрілів під час окупації Києва у 1941–1943 роках.

У церемонії вшанування пам’яті розстріляних євреїв та інших жертв нацистів, яка відбулася на території Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр», також узяли участь керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький, рабини й посли.

Артем Лисогор: ще 20 засобів РЕБ вже прямують на фронт

«Їх завжди не вистачає – чим більше засобів радіоелектронної боротьби, тим надійніше захищені наші військові. Черговий запит оборонців був стосовно станцій РЕБ. 20 одиниць сучасної техніки змогла придбати Сєвєродонецька громада, – повідомив начальник Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор. – Пристрої вже доставляють на фронт. Це третя партія засобів РЕБ, передана цією громадою нашим Захисникам упродовж вересня. Дякую за підтримку».

Безпека експлуатації атомних електростанцій в Україні - пріоритет компанії «Енергоатом»

Безпека експлуатації атомних електростанцій (АЕС) в Україні є найвищим пріоритетом для Національного оператора атомних електростанцій в Україні — акціонерного товариства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом».
Основною метою забезпечення безпеки АЕС є захист персоналу, населення та довкілля від неприпустимого радіаційного впливу під час експлуатації станцій.

Луганська обласна державна адміністрація – обласна військова адміністрація із глибоким сумом повідомляє, що після важкої хвороби на 75-му році пішов з життя відомий український громадський діяч Семистяга Володимир Федорович

Усе своє життя Володимир Семистяга присвятив утвердженню української державності.

Історик за фахом, він досліджував нацистський окупаційний режим на теренах Луганщини, а відчув на собі рашистський. 55 днів науковець перебував у полоні бійців «лнр» за свою проукраїнську позицію та допомогу українській армії. 

Старший викладач кафедри історії України Луганського державного університету, Заслужений працівник освіти України. 

Сьогодні – 83-ті роковини трагедії Бабиного Яру

29 вересня 1941 року був проведений перший масовий розстріл єврейського населення у Бабиному Яру в окупованому нацистами Києві. 

83 роки тому десятки тисяч євреїв пройшли «дорогою смерті». 

За хвилину вбивали по 40-45 осіб. Людей виводили до краю яру, на протилежному боці якого на спеціально обладнаній дерев'яній платформі сидів кулеметник. Тіла розстріляних скочувалися на дно яру. Після того, як рів заповнювався 2-3 шарами тіл, зверху їх присипали землею. 

Наймолодшій жертві було 3 дні, тоді як найстаршій – 103 роки. 

Майже 950 днів Україна відбиває напади росіян – це мужність наших воїнів і усебічна підтримка союзників, – Артем Лисогор

«Загарбники з росії розраховували на швидкий наступ і швидкий успіх. Але Україна тримає оборону вже 949 діб. Щогодини зупиняє навалу армії агресора. Героїзмом наших військових захоплений увесь цивілізований світ. Американці ї європейці пишаються успіхами сучасної української армії, що протистоїть ворогу у війні, яку щоразу змінюють технології. Пишаються і підтримують», – наголосив Артем Лисогор, очільник Луганщини.

У понад 200 містах та селах «лнр» не працює жоден магазин – туди спрямовують автолавки, у Рубіжному будівники вимагають гроші за встановлення вікон чи заміну труб, ворог атакував поблизу Стельмахівки та Балки Журавки (Невського)

«У районі цих двох сіл майже безперервно точилися бойові дії. Також противник намагався штурмувати біля Греківки, Макіївки та Білогорівки, – зазначив очільник Луганщини Артем Лисогор, коментуючи безпекову ситуацію в регіоні за минулу добу. – 70 разів росіяни вели вогонь в бік наших укріплень і населених пунктів, розташованих вздовж лінії бойового зіткнення. Застосували 38 безпілотників. 32 рази вдарили зі ствольної та реактивної артилерії. Основний напрямок – Балка Журавка».