Прес-центр21 жовтня 2024, 15:10

Цьогоріч обласною службою зайнятості працевлаштувано 20 осіб з інвалідністю

Голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова провела засідання «круглого столу» на тему: «Взаємодія державних інституцій для забезпечення працевлаштування осіб з інвалідністю». 

Перший заступник голови облдержадміністрації Олексій Смирнов та заступниця голови облдержадміністрації Катерина Безгинська доєдналися до обговорень онлайн.

Олексій Смирнов зазначив, що поза межами своїх громад працюють 22 центри надання адміністративних послуг. ЦНАПами надається від 14 до 48 видів адмінпослуг (щодо реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання, для ветеранів війни та членів їх сімей, щодо квартирного обліку, допомоги з місцевих бюджетів, страхових виплат, з надання субсидій, призначення пільг, подання інформаційного  повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно тощо). 

Через всі 22 центри запроваджені послуги у сфері соціального захисту ветеранів війни та членів їх сімей, суб’єктом надання яких є Мінветеранів. 

Крім цього, дев’ять військових адміністрацій запровадили через працівників ЦНАПів послугу щодо подання заяв для отримання одноразової матеріальної допомоги з місцевих бюджетів територіальних громад (за різними видами). 

Із 22 центрів адмінпослуг, які відновили свою діяльність, в 14-х запроваджено надання послуг за принципом «єдиного вікна» ветерана. 

Разом із тим було відзначено, що пріоритетним завданням для реінтеграції у мирне життя ветеранів війни є сприяння у працевлаштуванні, у тому числі за допомогою нового професійного стандарту – «фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб», який надає роз’яснення можливостей, прав, гарантій, пільг, отримання соціальних, освітніх та інших послуг, зокрема з питань працевлаштування. 

Луганський обласний центр зайнятості пропонує учасникам бойових дій та особам з інвалідністю внаслідок війни пройти навчання у закладах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, що в подальшому сприятиме підвищенню конкурентоспроможності на ринку праці і працевлаштуванню саме ветеранів та осіб з інвалідністю, яку вони отримали під час війни. 

Державним центром зайнятості був сформований перелік із 95 професій та 365 освітніх програм для навчання зазначених категорій.

Катерина Безгинська наголосила, що за дев’ять місяців 2024 року на обліку в Луганській обласній службі зайнятості перебувало 210 осіб з інвалідністю, в тому числі – п’ять осіб з інвалідністю внаслідок війни. За сприяння Луганської обласної служби зайнятості 20 осіб з інвалідністю було працевлаштовано, в тому числі п’ять осіб з інвалідністю внаслідок війни.