Прес-центр14 вересня 2024, 16:09

Об’єднання зусиль влади та громадськості для визначення масштабів шкоди в природному середовищі фронтової території

13 вересня на платформі «Антикризовий медіа-центр» відбулась онлайн-дискусії «Війна та екологія. Що ми втрачаємо». 

Захід виконується в рамках Програми сприяння розвитку громадянського суспільства в Луганській області 2022-2026 років.

У дискусії брали участь представники Луганської облдержадміністрації, зокрема, департаментів комунальної власності, земельних, майнових відносин, екології та природних ресурсів, масових комунікацій, Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів, МБО “Екологія-Право-Людина”, ГО “Екодія”. 

До участі також долучилась народна депутатка України Олена Криворучкіна. 

Темами для обговорення стали чинники війни, що впливають на екологічну ситуацію на Луганщині та Донеччині, методологія та інструменти моніторингу збитків, ступінь впливу наслідків у коротко- та довгостроковій перспективі та засоби їхнього подолання.

За словами О. Криворучкіної, обсяг збитків, нанесених тільки природі Луганщини, сягає 553 мільярдів гривень і продовжує зростати.

Вона наголосила на важливості здійснення незалежного моніторингу навколишнього природного середовища на тимчасово окупованій території та у прифронтовій зоні, створення відповідної моніторингової місії, необхідності залучення до неї міжнародних організацій ЄС та ОБСЄ. 

Це має сприяти об’єктивному виявленню злочинів російських окупантів та в подальшому має лягти у доказову базу процесу відшкодування збитків з боку агресора.
Учасники дискусії погодились із пропозиціями О. Криворучкіної, але разом з тим зазначили, що на сьогодні матеріально-технічна база здійснення нагляду за природним середовищем значно постраждала унаслідок бойових дій, до того ж спостерігається кадровий дефіцит.

Народна депутатка Україна, у свою чергу, зазначила, що Парламентом планується посилення експертних та дослідницьких установ у сфері нагляду за якістю навколишнього природного середовища та його окремими компонентами.

Онлайн-дискусія виступає частиною проєкту «Схід: Відновлення», метою якого є покращення обізнаності жителів східних областей щодо механізмів і процесів повоєнного відновлення України загалом та Донецької і Луганської областей зокрема.