Прес-центр13 червня 2019, 15:06

На Луганщині триває будівництво підстанції «Кремінська»

Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш разом із заступником голови облдержадміністрації Юрієм Клименком ознайомилися з ходом будівництва підстанції «Кремінська» сьогодні, 13 червня.

Реалізація проекту «Нове будівництво ПС 500 кВ «Кремінська» з заходами ПЛ 500 кВ «Донбаська – Донська» та ПЛ 220 кВ «Кремінська – Ювілейна», Луганська область» має стратегічне значення. Підстанція дозволить з’єднати Луганську область із Об’єднаною енергетичною системою України і тим самим забезпечити надійне енергопостачання об’єктів соціальної сфери та промисловості.

Зараз єдиним джерелом електроенергії в області є Луганська теплоелектростанція, що розташована у м. Щастя. З огляду на воєнні дії, що тривають вже понад п’ять років, її стала робота постійно перебуває під загрозою.

Як зауважив Вадим Черниш, Міністерство є ініціатором проекту та надає усіляку підтримку від початку його реалізації.

«Критична інфраструктура потребує розвитку, особливо в районах, наближених до зони бойових дій. Підстанція дасть можливість мати альтернативне джерело електричної енергії для всієї підконтрольної українській владі частині Луганської області. Це забезпечить більш надійну роботу енергетичних підприємств, промислових, а також інших споживачів, у тому числі й соціальної сфери», – зазначив Міністр.

Заступник голови облдержадміністрації висловив подяку Міністру за участь у реалізації проекту.

За словами Юрія Клименка, приєднання Луганщини до Об’єднаної енергетичної системи України є дуже важливим. Тому хід будівництва знаходиться на постійному контролі обласної влади.

«Підстанція «Кремінська» дасть можливість запустити потужні підприємства на Луганщині, серед яких, зокрема, Сєвєродонецьке об’єднання «Азот». Також запуск підстанції дасть можливість завести інвестиції на територію області, тому що для будь-якого потенційного інвестора головним питанням є ситуація з енергетикою», – сказав Юрій Клименко.

Наразі вже завезено і встановлено енергоблоки та встановлено близько 25 км електричних опор. Обладнання, що виготовлено в Кореї, вже перебуває на відповідальному зберіганні в Луганській області та буде встановлено найближчим часом. На будівництво загалом було виділено 1,3 млрд грн.

Виконавцями Проекту визначено Міненерговугілля, Мінрегіон та ДП «НЕК «Укренерго», генеральний підрядник – ТОВ «Київська енергетична будівельна компанія».