Прес-центр6 квітня 2018, 10:04

Об’єднані громади Луганщини отримають понад 37 мільйонів інфраструктурної субвенції

Кабінет Міністрів України затвердив розподіл обсягу субвенції на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад у 2018 році.

Розмір субвенції складає 1,9 млрд гривень. Кошти розподіляються між 665 об’єднаними громадами, створеними у 2015-17 роках, пропорційно до площі території та кількості сільського населення ОТГ з рівною вагою обох цих показників.

Загалом Луганщина отримає 37 575, 9 тис. гривень зазначеної субвенції. Серед восьми об’єднаних територіальних громад найбільшу субвенцію надано Біловодській ОТГ 13 432,8 тис. гривень. Троїцькій ОТГ – 7410,9 тис. гривень, Білокуракинській – 6332,1 тис. гривень, Чмирівській – 2982 тис. гривень, Красноріченській – 2146,8 тис. гривень, Новопсковській – 1954,8 тис. гривень, Привільській – 1688,8 тис. гривень, Нижньодуванській – 1627,7 тис. гривень.

Важливо також, що Уряд удосконалив порядок та умови надання субвенції. Зокрема, після набрання чинності постановою громади матимуть два місяці, щоб подати до Мінрегіону проектні заявки на усю суму субвенції. Отже на реалізацію цих проектів залишатиметься півроку. Тобто будівельні і ремонтні роботи за кошти субвенції відбуватимуться влітку і восени, за сприятливої погоди, а не в грудні, як часто було раніше. Це також дозволить уникнути минулорічних ситуацій, коли громади зволікали з подачею проектів, а отже не мали часу на їх реалізацію, і невикористані гроші поверталися до державного бюджету.

Кошти субвенції можуть бути спрямовані на розроблення проектної, містобудівної та планувальної документації; підвищення якості надання адміністративних послуг; створення сучасних систем організації управління громадою; реконструкцію, переобладнання, перепрофілювання будівель бюджетних установ об’єднаних територіальних громад; нове будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт вулиць, доріг, мостів, переходів комунальної власності; закупівлю транспортних засобів для підвезення дітей до навчальних закладів, транспортних засобів спеціального призначення; здійснення інших заходів щодо об’єктів комунальної форми власності, які є важливими для посилення спроможності територіальної громади, забезпечення належного рівня безпеки та цивільного захисту тощо.