Прес-центр20 жовтня 2016, 10:10

Інформація щодо профілактики захворюваності на туберкульоз

Туберкульоз ‑ це хронічне інфекційне захворювання, збудником якого е мікобактерії туберкульозу, або палички Коха. За даними ВООЗ, туберкульозом інфікована одна третина населення нашої планети. Не тільки соціальні умови, а й біологічні властивості мікобактерій стали причиною епідемії туберкульозу в сучасних умовах. Висока стійкість мікобактерій і крапельно-повітряний шлях передачі їх ускладнюють боротьбу з туберкульозом. Вдихання мікобактерій туберкульозу призводить до захворювання органів дихання: 95-98% їх припадає на туберкульоз легенів; позалегеневі форми туберкульозу (шкіри, нирок, суглобів і кісток та ін.) зустрічаються рідко ‑ менше 1%.

 

Головне управління Держпродспоживслужби в Луганській області нагадує, що своєчасне виявлення туберкульозу є вирішальним фактором для ефективного лікування та попередження поширення його серед людей. Рання діагностика виявляє початкові форми туберкульозу (без розпаду легеневої тканини та виділення паличок Коха). Чим раніше виявлено захворювання, тим більше шансів на повне одужання при умові ефективного лікування. Використовуються загальноприйняті методи виявлення туберкульозу: -туберкулінодіагностика (реакція Манту), флюорографічне обстеження та лабораторні методи.

 

Позитивна реакція Манту ‑ наявність папули (інфільтрат) діаметром 5 і більше мм. Негативна реакція проби Манту спостерігається у здорових, неінфікованих мікобактеріями туберкульозу людей.

 

З метою своєчасного і раннього виявлення захворювання встановлено періодичне (1 раз на 1-2 роки) флюорографічне обстеження дорослого населення та щорічне проведення туберкулінових проб у дітей. Щорічним флюорообстеженням підлягає населення, яке має підвищений ризик захворіти на туберкульоз.

 

Важливим методом виявлення туберкульозу є обстеження виділень ротової порожнини на наявність мікобактерій у осіб, які тривалий час кашляють.

Лікування хворих на туберкульоз-важкий і тривалий процес (1-2 роки).

Частою причиною неефективного лікування є форми туберкульозу легень з медикаментозною стійкістю збудника туберкульозу до протитуберкульозних препаратів, пізнє виявлення захворювання, коли процес має поширений характер і утворюються порожнини розпаду та недостатня тривалість та нерегулярність прийому протитуберкульозних ліків. Частіше за все такі форми захворювання розвиваються при неправильному прийомі протитуберкульозних препаратів хворими (недостатня доза, нерегулярний прийом, недостатня тривалість лікування.

Пам'ятайте, що дотримання правил особистої гігієни та виконання рекомендацій, вказаних у пам’ятці, вбереже Вас від захворювання на туберкульоз!