Прес-центр14 червня 2018, 17:06

На Луганщині привітали працівників сфери охорони здоров’я

Сьогодні, 14 червня, у Сєвєродонецьку відбулися урочистості з нагоди Дня медичного працівника. Привітав медиків, що приїхали з усієї області, голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз.

«Медицину я визначив пріоритетом своєї роботи. І нам за останні два роки вдалося суттєво укріпити матеріально-технічну базу лікувальних закладів області. Я зроблю все, щоб ви мали достойні умови праці, а пацієнти – доступ до якісної медицини», – зазначив, звертаючись до медичних працівників, очільник області.

Юрій Гарбуз вручив державні нагороди та обласні відзнаки кращим представникам медичної галузі Луганщини. Так, за вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної науки, зміцнення науково-технічного потенціалу України, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм Указом Президента України присвоєно почесне звання Заслужений лікар України Миколі Овчаренку – доктору медичних наук, професору Луганського державного медичного університету.

Крім того, за високий професіоналізм, вагомий внесок в організацію і надання медичної допомоги населенню області, активну громадянську позицію та з нагоди Дня медичного працівника Почесною грамотою обласної державної адміністрації нагороджено:

завідувача відділення Луганської обласної дитячої клінічної лікарні (ЛОДКЛ) Ігоря Бондаренка,

начальника лікарні Державної установи «ТМО МВС України по Луганській області» Оксану Бородіну,

завідувача відділення ЛОДКЛ Петра Будніка,

лікаря загальної практики – сімейної медицини «Троїцький РЦ ПМСД» Олену Ізюмську,

лікаря з медицини невідкладних станів СШМД м. Рубіжне Сергія Кулішова,

головного лікаря КУ «Рубіжанська центральна міська лікарня» Едуарда Кравченка,

заступника головного лікаря Сватівської обласної психіатричної лікарні Олену Новохатську,

лікаря-ортопеда-травматолога ЛОДКЛ Сергія Петросянца,

заступника головного лікаря ЛОДКЛ Михайла Портнягу,

завідувача відділення ЛОДКЛ Ігоря Фоменка,

лікаря з медицини невідкладних станів СШМД м. Рубіжне Сергія Черкаських,

медичну сестру КЗ «Щастинська міська лікарня Новоайдарського району Луганської області» Тетяну Черних.

Також працівникам медичних установ вручили Листи подяки облдержадміністрації.

Відновлення сфери охорони здоров’я – один із пріоритетів у роботі обласної влади. Протягом 2016-2017 років втілено комплекс програм для відновлення системи охорони здоров’я, зокрема мережі обласних лікувальних закладів. Тільки за минулий рік в обласних лікувальних закладів відкрито 10 структурних підрозділів, 3 діагностичних кабінети, 5 операційних.

Облдержадміністрація разом з органами влади на місцях вжили комплекс заходів щодо підготовки лікувальних закладів області для роботи в умовах децентралізації та реформування. Так, було укріплено матеріально-технічну базу лікарських закладів первинної медико-санітарної допомоги (ФАПи та амбулаторії) та районних і міських лікарень. За рахунок коштів міських і районних бюджетів проведено ремонти приміщень, закуплено медичне обладнання, спеціалізований транспорт. Зроблено безпрецедентний крок із оснащення медичних установ автотранспортом: за два роки придбано 143 спеціалізовані автомобілі.

Протягом поточного року планується будівництво 13 сільських лікарських амбулаторій. Для цього з Державного бюджету було виділено 87,5 млн грн субвенції.