Прес-центр14 лютого 2017, 17:02

В облдержадміністрації розглянули пріоритетні напрями реформування медичної галузі Луганщини

Сьогодні, 14 лютого за дорученням голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації Юрія Гарбуза в.о. директора – заступник директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Ольга Рибалка провела нараду з лікарями Луганщини щодо реформування первинної ланки медичної допомоги.

 

Міністерство охорони здоров'я України розробило проект наказу про Порядок надання первинної медичної допомоги, який винесли на обговорення та який затвердять після консультацій з експертним середовищем і регіонами. У розгляді проекту взяли участь і лікарі з Луганської області.

 

Згідно цього документу перелік того, що входитиме до гарантованого кошика первинної медичної допомоги, переглядатиметься щороку та залежатиме від показників бюджету, які держава виділятиме на охорону здоров’я.

 

Первинна допомога є основним видом медичної допомоги та передбачає надання пацієнтові універсальних комплексних інтегрованих послуг, спрямованих на задоволення більшості потреб людини у сфері охорони здоров’я.

 

Згідно з документом, первинна допомога надається усім громадянам України незалежно від їхнього віку, статі, національності, соціального статусу, рівня доходу, місця проживання, віросповідання чи інших ознак. Її надають за рахунок бюджетних коштів згідно з відповідною бюджетною програмою та законодавством.

 

Фінансування діагностичних заходів та лабораторних досліджень у межах ПМД для громадян України також здійснюють коштом бюджету згідно з відповідною бюджетною програмою та законами.

 

До обов’язків лікаря первинної ланки, відповідно до проекту, належить: безпосереднє надання первинної медичної допомоги пацієнтам; формування та контроль виконання плану обстежень та лікування, аналіз результатів досліджень, призначення медичних препаратів та інших лікувальних заходів; направлення відповідно до медичних показань пацієнта, який не потребує екстреної медичної допомоги, для надання йому вторинної (спеціалізованої) або третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги.; динамічне спостереження за неускладненою вагітністю; здійснення медичного догляду за здоровою дитиною; координація та організація виконання лабораторних досліджень, проведення забору біологічного матеріалу; проведення лабораторних досліджень, у тому числі з використанням швидких тестів; призначення лікарських засобів з оформленням документів відповідно до законодавства та оформлення довідок, форм, листків непрацездатності.

 

Пацієнт, згідно проекту, має право вільного вибору лікаря, незалежно від місця своєї офіційної реєстрації. Рекомендована кількість пацієнтів, які обрали одного лікаря, повинна перебувати у межах 2 000 пацієнтів. Однак, залежно від соціальних, вікових та кількісних характеристик населення громади, на території якої працює лікар, в окремих випадках кількість пацієнтів може бути більшою чи меншою.