Прес-центр3 лютого 2017, 16:02

В облдержадміністрації розглянули зміни до «Регіональної програми «Питна вода Луганщини 2006-2020 роки»

3 лютого заступник голови облдержадміністрації Володимир Гуц провів засідання робочої групи з питань сталого забезпечення населення регіону якісною питною водою.

Зазначено, що від вирішення цієї важливої проблеми, у тому числі, залежить збереження здоров’я та підвищення рівня життя населення, поліпшення його умов діяльності.

Члени робочої групи обговорили пропоновані зміни до «Регіональної програми «Питна вода Луганщини» на 2006-2020 роки», а саме: щодо  зниження та стабілізації тарифів на водопостачання та водовідведення, екологічного стану поверхневих та підземних джерел питного водопостачання, потенційної загрози ускладнення санітарно-епідемічної ситуації в області внаслідок низької якості питної води.

Також йшлося про вирішення проблеми застосування застарілих технологій і обладнання в системах питного водопостачання та водовідведення в населених пунктів області у контексті обмеженості отримання інвестицій та дефіциту фінансових ресурсів, необхідних для розвитку, утримання в належному технічному стані та експлуатації водомереж.

Так, на сьогодні протяжність водопровідних мереж складає 2314,3 км, з них ветхих та аварійних – 1357 км або 58,6 %. Протяжність каналізаційних мереж становить 880,1 км, з них ветхих та аварійних –  477,4 км або 54,2 %.

Заступник Володимир Гуц зауважив, що зміни до Програма є вкрай потрібними та доцільними.

Першочергово необхідно вирішити питання впровадження систем додаткового знезараження в усіх гидроузлах мережі водопостачання, установки насосних обладнань, виявлення ділянок трубопроводів з найбільшим рівнем витоків та їх заміна.