Прес-центр7 вересня 2023, 14:09

Нам доведеться будувати, а не відновлювати наш регіон, - Артем Лисогор обговорив напрями співпраці із представниками Швейцарської агенції розвитку і співробітництва

Начальник Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор обговорив із представниками Швейцарської агенції розвитку і співробітництва надання громадам Луганщини матеріально-технічної допомоги в рамках програм, які фінансуються Урядом Швейцарії.

Він зазначив, що участь у проєктах EGAP – «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» та DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» прискорила відновлення релокованих навчальних та медичних закладів області, а також дозволила створити у шелтері для переселенців з Луганщини належні умови для їх проживання та самореалізації.

«Ми розуміємо, що окуповані території повернуться до складу України, і сьогодні ми закладаємо фундамент для їх відновлення», - зазначив керівник програми співробітництва посольства Швейцарії в Україні Андреас Хубер. Він наголосив на важливості співробітництва саме на локальному рівні, адже розподіл коштів має відбуватись з урахуванням інтересів громад.

У свою чергу, Артем Лисогор визначив пріоритетні сфери залучення міжнародної технічної допомоги після деокупації: відновлення об’єктів енергопостачання та водопостачання.

«Нам доведеться будувати, а не відновлювати наш регіон. Вже сьогодні ми не сидимо, склавши руки. Частину проблем вирішуємо за рахунок державного та місцевих бюджетів: розробляємо локальні проєкти з альтернативної енергетики, працюємо над придбанням бурових станцій для видобутку води, а також над забезпеченням громад мобільними ЦНАПами», - повідомив голова облдержадміністрації.

Також сторони обговорили ключові потреби та виклики Луганської області під час тимчасової окупації.

Довідково: на початку 2020 року Федеральна рада Швейцарії затвердила нову Стратегію міжнародного співробітництва на 2021-2024 роки, якою передбачено Програму співробітництва з Україною на 2020-2023 роки. Зокрема, будуть реалізовані 24 проєкти для імплементації реформ в Україні.