Гаряча лінія облдержадміністрації
063-306-48-50
066-833-68-31
056-720-70-94
Оперативний черговий облдежадміністрації
095-910-19-20
Гаряча лінія з гуманітарних питань
0800-332-475
Геннадій – керівник Рубіжанської панчішної мануфактури. Підприємство, яке існує вже 27 років не зупинила війна. І попри те, що всі потужності, матеріально-технічна база та щойно закуплене потужне обладнання залишилися на тимчасово окупованій територій, - виробництво вдалося відновити на Львівщині.
Розпочати заново Геннадія змусила відповідальність перед працівниками та віра у власну справу.
Сьогодні в «Рубіжанській панчішній мануфактурі» працює 44 робітника, серед яких більшість – луганчани. І продовжує працювати, аби повернути втрачені обсяги виробництва.
Від роботи «в мінус» підприємство перейшло до поновлення імпорту та колаборації із відомими торговими марками. А Рубіжанські шкарпетки партіями бадьорять патріотичними дизайнами наших військових на фронті.
«За 27 років виробництва, ніяка русня нас не зламає»
- Розкажіть про роботу вашого виробництва до 24 лютого?
- Рубіжанська панчішна мануфактура» була одним із найпотужніших підприємств за асортиментом у своїй галузі в країні. У нас було більше 100 машин та 162 працівника. У своїй галузі ми виробляли найбільший асортимент продукції. Працювали із десятками торгових марок, а також мали експорт у Чехію, Нідерланди, Німеччину та Іспанію. Наше підприємство з кожним роком розширювалося.
- Чи вдалося вам релокувати бодай частину потужностей?
- Ні. Все, що було – залишилося у Рубіжному. Нам пропонували допомогу, аби ми могли вивезти обладнання, але там були вже обстріли і частина Рубіжного, де знаходилося підприємство вже була окупована. Тому просто не було вже змоги повернутися туди.
- Тобто ви починали повністю «з нуля»?
- Навіть не «з нуля», а з мінусу. Буквально за кілька місяців до повномасштабного вторгнення ми закупили за кредитні кошти нове італійське обладнання, за яке у нас залишились великі борги з відсотками. Але з іншого боку, нам у якомусь сенсі навіть пощастило, - остання партія бавовни не встигла вчасно приїхати до порту і, відповідно, ми забирали її вже перемістившись до Львівської області.
- Саме тому вирішили відновляти бізнес?
- А що було робити? Врешті решт, за 27 років виробництва ніяка русня нас не зламає. І, звісно, я дуже вдячний нашим працівникам, - вони стали стимулом, аби починати знову. Багато наших співробітників переїхали разом з нами, я дуже їм за це вдячний. Бо без команди – ти ніхто. Кілька місяців вони взагалі працювали безоплатно і відповідальність перед цими людьми змушувала шукати варіанти.
«Наші шкарпетки з патріотичними дизайнами сворюють настрій військовим на фронті»
- Як зараз працюєте? Наскільки вдалося відновити потужності?
- Зараз в основному працюємо під замовлення. Більшість працівників – луганчани, але багато і львів’ян. Зараз значно зменшився асортимент продукції, але ми потихеньку відновлюємо роботу на експорт – зараз вже домовилися із Чехією, в процесі перемовин з Нідерландами. Відновили співпрацю із торговими марками, за останній час запустили лінійку з патріотичними дизайнами. До речі, відправляємо ці шкарпетки нашим військовим, аби бодай вони створювали настрій хлопцям та дівчатам на фронті.
- Тобто, бізнес переорієнтували і під соціальний напрямок?
- Ну так, можна так сказати. Звісно, що не шкарпетками єдиними. І бронежилети передавали і шоломи, з автівками допомагаємо, зараз звернулася клініка, яка працює з щелепо-лицевими травмами у військових, - їх підтримали. Чим можемо.
«Є бажання повернутися додому, але маємо бачити підтримку»
- Чи готові після деокупації повертати підприємство до Луганщини?
Зараз ми розуміємо, що в Рубіжному дуже складна ситуація, його просто половини немає. Бажання повернутися – є. Але ми ніхто без своїх працівників. Має бути стимул для підприємців повертатися і ми сподіваємося, що буде якась підтримка від держави. В нас на сьогоднішній день дуже багато боргів. Те, що ми залишили там – воно все розкрадене тією армією злодіїв.