Гаряча лінія облдержадміністрації
063-306-48-50
066-833-68-31
056-720-70-94
Оперативний черговий облдежадміністрації
095-910-19-20
Гаряча лінія з гуманітарних питань
0800-332-475
На засіданні Координаційного центру підтримки цивільного населення при облдержадміністрації розглянуто організацію роботи Старобільської районної військової адміністрації із внутрішньо переміщеними особами, результати оздоровчої кампанії «Літо 23» для дітей з родин загиблих Захисників України, ветеранів війни та ВПО, а також впровадження всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» у Луганській області.
Заступниця голови облдержадміністрації, керівниця Координаційного центру Катерина Безгинська відзначила широкий спектр адміністративних послуг, які можна отримати у хабах Старобільського району у містах Рівне, Київ та Львів, та, водночас, акцентувала на необхідності збільшення працівників, які надають такі послуги.
Начальник Старобільської районної військової адміністрації Володимир Череватий доповів присутнім про реалізацію заходів в рамках «Комплексної програми підтримки внутрішньо переміщених осіб» та «Програми забезпечення житлових прав внутрішньо переміщених осіб на 2023-2025 роки». Поінформував про створення координаційних центрів підтримки цивільного населення та з питань забезпечення реалізації прав і свобод ВПО Старобільського району.
Директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Елеонора Поліщук розповіла про оздоровлення дітей територіальними громадами області. За її словами, з 3 346 луганських малюків послуги із оздоровлення та відпочинку отримали 3 310. Зокрема, 2 697 – відпочили в Україні та за кордоном.
В цілому на проведення оздоровчої кампанії «Літо 23» з місцевих бюджетів було спрямовано 14,3 млн гривень.
Окрема увага була приділена впровадженню проєкту збереження ментального здоров’я, який патронує Олена Зеленська, «Ти як?». Зокрема, підсумкам анкетування, в рамках якого було опитано 1 955 надавачів та 3449 отримувачів психологічних послуг.
Як з’ясувалось, з них відповідно 74,1% та 63,68% пережили потенційно травматичні події під час російсько-української війни. Тож відповіді учасників опитування дозволили виявити чинники, які найбільше впливають на рівень психічного навантаження, та питання, що потребують серйозного пропрацювання із фахівцями. Як зазначила регіональний координатор з питань психічного здоров’я в Луганській області Інна Сазонова, отримані відповіді надають релевантні дані для коригування програм ментальної підтримки (із результатами анкетування можна ознайомитись за посиланням).