Прес-центр18 березня 2019, 16:03

Обласна влада звернеться до Прем’єр-міністра та РНБО щодо ситуації з можливим знеструмленням шахт на Луганщині

Це одне з рішень, прийнятих за підсумками сьогоднішнього засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, яке провів заступник голови облдержадміністрації Юрій Клименко.

 Він поінформував, що на адресу облдержадміністрації та вугільних підприємств надійшло повідомлення від компанії ДПЗД «Укрінтеренерго» про можливе припинення постачання електричної енергії на шахти ДП «Первомайськвугілля» та ПАТ «Лисичанськвугілля».

Згідно із Законом України «Про ринок електричної енергії», з 1 січня 2019 року ці вугледобувні підприємства отримують електроенергію від вищеназваного підприємства як постачальника «останньої надії». Заборгованість за спожиту електроенергії за останні два місяці складає 77,33 млн гривень.

Постачальник вимагає обмежити цих споживачів до рівня наявної екологічної або технологічної броні. Враховуючи те, що відповідні підприємства такої броні не мають, може відбутися повне їх відключення від електроенергії.

Найскладніша ситуація на ДП «Первомайськвугілля», де зі знеструмленням можливе підтоплення шахти у Золотому водами з об’єктів, розташованих по той бік лінії розмежування.

Директор Департаменту регіонального розвитку, промисловості, інфраструктури та енергозбереження облдержадміністрації Сергій Шелест зауважив, що ці вугледобувні підприємства є планово збитковими, тому коштів від реалізації продукції та держпідтримки для покриття витрат собівартості продукції не вистачає навіть на виплату заробітної плати. Припинення електропостачання загрожує не тільки зупинкою виробничої діяльності, а й значним погіршенням екологічної ситуації. Дія договору щодо електропостачання припиняється 31 березня 2019 року.

Тож, на засіданні розглянули заходи, які мають бути вжиті при можливому знеструмленні вищеназваних об’єктів.

Керівниками вугледобувних підприємств мають бути розраховані можливі екологічні, економічні та соціальні наслідки у випадку знеструмлення шахт.

На підставі отриманих даних буде встановлений рівень надзвичайної ситуації, про що буде поінформовано Державну службу України з надзвичайних ситуацій для подальшого підтвердження рівня і внесення до реєстру.

Крім того, про це поінформують Прем’єр-міністра України та Раду національної безпеки та оборони України.

Керівники підприємств звернуться до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України для з’ясування підстав щодо отримання екологічної броні електропостачання споживача.

Також необхідно опрацювати існуючий алгоритм відтермінування сплати боргу за отриману електричну енергію.