Прес-центр31 березня 2021, 15:03

Створення центрів безпеки в територіальних громадах та пожежно-рятувальних підрозділів добровільної пожежної охорони обговорили на засіданні комісії з ТЕБ та НС

Голова Луганської обласної державної адміністрації – обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай провів засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

Цього разу на розгляд членів комісії винесені питання щодо утворення центрів безпеки, пожежно-рятувальних підрозділів (пожежних частин) в ОТГ, виділення пально-мастильних матеріалів для роботи вогнеборців протягом пожежонебезпечного періоду 2021 року, комплексного підходу до гуманітарного розмінування території Луганської області, а також заходи щодо знищення осередків карантинного шкідника ясеневої смарагдової вузькотілої златки.

Тимчасово виконуючий обов’язки начальника ГУ ДСНС України у Луганській області Павло Корчагін розповів про необхідність утворення центрів безпеки, пожежних частин в територіальних громадах з урахуванням часу прибуття до місця виклику (10 хвилин у місті та 20 хвилин у сільській місцевості).

Він зазначив, що розроблено Перспективну мережу розміщення на території України місцевих пожежно-рятувальних підрозділів (центрів безпеки), в якій визначено потребу створення 26 місцевих пожежно-рятувальних підрозділів на території Луганської області.

З метою реалізації заходів щодо захисту населення і територій від негативних наслідків НС, визначено повноваження та посилено роль органів місцевого самоврядування. Однак, місцеві органи влади недостатньо приділяють увагу розвитку місцевої й добровільної пожежної охорони. Втім з необхідних 26 підрозділів, які повинні бути утворені, функціонує лише 5 (4 підрозділи у Міловському та 1 підрозділ у Сватівському районах).

Доповідач звернув увагу голів новоутворених районів, керівників ОТГ на те, що пожежно-рятувальні підрозділи місцевої добровільної пожежної охорони можуть та повинні стати наріжним каменем забезпечення захисту від пожеж мешканців населених пунктів, об’єктів у сільській місцевості. В поєднанні з протипожежним облаштуванням територій населених пунктів вони дозволять мінімізувати людські втрати від пожеж і звести нанівець ризик перекидання пожеж у природних екосистемах на населені пункти, кардинально зменшивши шкоду від них.

Також він повідомив про необхідність комплексного підходу до гуманітарного розмінування території Луганської області, надання допомоги, обліку, реабілітації осіб постраждалих від вибухонебезпечних предметів та попередження випадків травмування населення. За 2020 рік піротехнічними підрозділами ДСНС було здійснено 1652 виїзди, обстежено 1093,5 га території Луганської області та виявлено і знешкоджено 35493 вибухонебезпечні предмети. Всього за даними ДСНС у період з 2015 по 2020 роки 68 осіб отримали поранення (з них семеро дітей) та загинула 31 особа (з них 1 дитина).

Також виступив тимчасово виконуючий обов’язки начальника Луганського обласного управління лісомисливського господарства, який окреслив потреби обсягу бензину для виконання робіт з попередження та ліквідації лісових пожеж підприємствами Луганського ОУЛМГ у пожежонебезпечний період 2021 року.

За розрахунками доповідача, для роботи однієї мобільно-патрульної групи потрібно близько 15 літрів бензину в день. У вихідні та святкові дні в області одночасно буде працювати 14 мобільних груп. Для забезпечення їх роботи у святкові та вихідні дні квітня-травня (16 днів) необхідно 3360 літрів бензину.

За нормами витрати палива на 1 годину пожежної помпи автомобіля ЗІЛ-131 становлять 20,6 літрів. На лісомисливських підприємствах в наявності 24 таких автомобіля. У випадку ліквідації пожеж для 10 годин роботи помп пожежних автомобілів, без врахування підїзду пожежних машин до осередку загоряння та підвозу, необхідно 4940 літрів.

Таким чином загальна кількість палива, необхідна лісомисливським господарствам Луганщини становить 8300 літрів.

Також Олексій Латинін розповів про осередки карантинного шкідника ясеневої смарагдової вузькотілої златки. Він повідомив, що на території Сватівського та Старобільського районів фіксується розповсюдження цього шкідника. Площа зараження становить 523,5 га. Проведено детальне лісопатологічне обстеження, на підставі якого будуть виписані лісорубні квитки на проведення санітарно-вибіркових рубок.

Разом із тим, з 1 квітня відповідно до ЗУ «Про тваринний світ» буде заборонено до 15 червня проводити санітарні рубки, що негативно вплине на попередження розповсюдження шкідника.