Прес-центр29 березня 2021, 11:03

Зареєстровано перший в Україні препарат проти коронавірусу від виробника з Луганщини

Міністерство охорони здоров’я України зареєструвало перший український генерик японського противірусного лікарського засобу «Авіган» - «Фавіпіравір-Мікрохім».

Про це йдеться у тексті Наказу МОЗ України від 23.03.2021 № 548 «Про державну реєстрацію (перереєстрацію) лікарських засобів (медичних імунобіологічних препаратів) та внесення змін до реєстраційних матеріалів».

Виробником генерика є фармацевтична компанія «Мікрохім» із Рубіжного.

«Фавіпіравір-Мікрохім» успішно пройшов контрольні дослідження в уповноваженій лабораторії на базі Державного експертного центру при Міністерстві охорони здоров’я України, а також клінічні дослідження біоеквівалентності.

Препарат відповідає всім стандартам та протоколам, встановленим МОЗ.

Таким чином, завдяки злагодженій роботі фахівців та виробничому потенціалу компанії «Мікрохім», українці отримають доступний препарат, який впливає на патогенез коронавірусу.

Нагадаємо, що у вересні минулого року японська компанія Fujifilm Toyama Chemical провела клінічні дослідження та отримала докази ефективності використання препарату «Авіган» для лікування хвороби, спричиненої коронавірусною інфекцією.

Зокрема, визначено, що препарат не тільки усуває клінічні прояви хвороби, а й впливає на патогенез коронавірусу в організмі людини. В  2020 році оригінальний препарат був внесений до переліку ліків для запобігання поширення коронавірусного захворювання в Україні. Згодом він був прийнятий до вітчизняного протоколу лікування хвороби, спричиненої COVID-19.