Прес-центр22 серпня 2019, 12:08

Жителі Луганщини про незалежність. Ганна Гайворонська

Творчість поетеси Ганни Гайворонської є невід’ємною частиною сучасної української літератури. Її поезія щонайяскравіше репрезентує наш край та сповнена любові до Східної України.

Саме їй належать слова: «Луганщина – світанок України», що стали візитною карткою області.

До Дня незалежності поетеса подарувала українцям віршоване привітання.

 

РІДНІЙ УКРАЇНІ НА ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ

 

Вітаю з святом, нене синьоока!

Вітаю з кожним незалежним днем.

Я вірю в твої мирні дужі кроки.

Війна ,як сон страшний, нам промине.

 

Спасибі, український мій народе,

Що ти віками гартував козацький дух,

Щоб вартувати бажану свободу

І щовесни важкий тягнути плуг.

 

Моя єдина, незалежна Україна.

Ти – моє серце, щастя диво-птах.

Моя найкраща, сонячна країна,

Будь незалежною у зоряних віках.

 

***

 

Ганна Гайворонська – поетеса, член Національної спілки письменників України, нагороджена медаллю «Будівничий України», золотою медаллю спілки письменників України, має обласні відзнаки.

Значна частина життя Ганни Андріївни пов’язана з Луганщиною. Вона закінчила Кремінське медичне училище та факультет журналістики Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка.

Самостійно вивчила українську мову. Навчання в Київському державному університеті дало їй змогу наблизитись до мовної стихії, відчути слово як матеріал, з якого творяться духовні цінності. Працювала в редакціях обласної та районних газет.

Перші вірші поетеси надруковані в місцевій райгазеті та в обласній молодіжній газеті «Молодогвардієць». 1988 року вийшов поетичний збірник «Перший поцілунок», за який авторку прийняли до членів Спілки письменників України.

Автор 12 поетичних книжок. Віршам Ганни Гайворонської властиві драматичність, пристрасність, ліризм, правдивість.

Нині поетеса постійно зустрічається з учнівською та студентською молоддю, працює над новими книжками, бере активну участь у культурному житті Луганщини.

Сьогодні, 22 серпня, Ганна Андріївна святкує свій День народження. Щиро вітаємо її зі святом та бажаємо нових творчих звершень!