Прес-центр29 березня 2019, 09:03

«ЗНО в магістратуру»: затверджено всі програми, за якими укладатимуть тести для вступників

Міністерство освіти і науки затвердило всі програми, за якими цього року укладатимуть тести для «ЗНО в магістратуру». Йдеться про єдиний вступний іспит з іноземної мови (ЄВІ), який мають проходити вступники у магістратуру з низки гуманітарних спеціальностей, та єдине фахове вступне випробування з права та правничих компетентностей (ЄФВВ), яке разом з ЄВІ складатимуть майбутні магістри «Права» та «Міжнародного права».

Зокрема, для ЄВІ можна буде обрати одну з чотирьох мов: англійську, французьку, німецьку або іспанську. Тестування міститиме дві частини – з перевірки читання та використання мови.

ЄФВВ поділятиметься на два блоки. Перший – право – включатиме завдання з восьми базових правничих дисциплін:

- конституційне право України;
- адміністративне право України. Адміністративне судочинство в Україні;
- цивільне право України;
- цивільне процесуальне право України;
- кримінальне право України;
- кримінальне процесуальне право України;
- міжнародне публічне право;
- міжнародний захист прав людини.

Другий блок ЄФВВ – перевірка загальних навчальних правничих компетентностей. Він міститиме завдання для оцінювання критичного, аналітичного та логічного мислення.

Нагадаємо, що цього року розширено перелік спеціальностей магістратури, для вступу на які необхідно складати єдиний вступний іспит з іноземної мови за технологією ЗНО. Це, зокрема, спеціальності 027 «Музеєзнавство, пам’яткознавство», 028 «Менеджмент соціокультурної діяльності», 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» галузі знань 02 «Культура і мистецтво», спеціальності галузей знань 03 «Гуманітарні науки» (крім спеціальності 035 «Філологія»), спеціальності галузей знань 04 «Богослов’я», 05 «Соціальні та поведінкові науки», 06 «Журналістика», 07 «Управління та адміністрування», 08 «Право», 12 «Інформаційні технології», 24 «Сфера обслуговування», 28 «Публічне управління та адміністрування», 29 «Міжнародні відносини».

У магістратуру спеціальностей «Право» та «Міжнародне право», окрім ЄВІ з іноземної мови, також треба проходити єдине фахове вступне випробування за технологією ЗНО.

За інформацією Міністерства освіти і науки України