Архів новин

30 октября 2023

Ми всі маємо бути міцними, єдиними, маємо вистояти й довести, що свобода точно сильніша, ніж агресія – звернення Президента України

Бажаю здоров’я, шановні українці, українки!

Передусім я хочу відзначити наші бойові бригади. Усіх воїнів, які б’ються на найбільш гарячих напрямках фронту. Дякую всім воїнам, які своїми штурмами та своєю стійкістю – героїчною стійкістю – доводять на ділі, що Україна здатна протистояти російському тиску, здатна знищувати окупантів, здатна перемогти.

Артем Лисогор про кількість полонених та зниклих безвісти луганчан – 30 жовтня, вечір (відео)

Артем Лисогор про кількість полонених та зниклих безвісти луганчан – 30 жовтня, вечір:

- на сьогодні майже 2 000 громадян у Луганській області обліковуються як зниклі безвісти. Це і військові, і цивільні особи. Частина з них, на жаль, ймовірно загинула;

- достеменно відомо, що у полоні перебувають 87 цивільних жителів Луганщини. Чотирьох вже вдалося звільнити;

- в процесі повернення ми співпрацюємо з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Дмитром Лубінцем, Червоним Хрестом та іншими організаціями, які можуть допомогти;

Завтра у хабі Кремінської громади в Києві прийматимуть педіатр та сімейний лікар

31 жовтня педіатр і сімейний лікар проводитимуть медичний огляд, вимірюватимуть тиск і рівень цукру в крові, відповідатимуть на запитання наших ВПО.

Графік прийому – з 10:00 до 15:00. Без попереднього запису.

Також додатково у цьому хабі сімейний лікар приймає у четвер.

Адреса: м. Київ, бул. Марії Приймаченко, 8.

Телефони: 0937687466, 0991852038, 0968996124.
 

У хабах Сєвєродонецької громади за тиждень ВПО з Луганщини отримали 1 287 продуктових наборів

Переселенці з нашої області, які зареєстровані в хабі у Дніпрі (просп. Калнишевського, 27-К), одержали 1 284 продуктових набори, 566 пакунків підгузок і засобів жіночої гігієни, 26 побутово-гігієнічних наборів для дітей до п’яти років. Одяг вибрали 48 відвідувачів.

У Тернополі (вул. Грушевського, 5) ВПО з Луганщини упродовж минулого тижня видано три продуктових набори та два пакунки підгузок. Найближчими днями очікується підвезення нової партії продуктів.

Графік роботи хабів: понеділок - п'ятниця з 10:00 до 15:00.

Центр Громадського правосуддя буде створено для допомоги луганчанам

Очільник Луганщини Артем Лисогор підписав Меморандум про співпрацю з Благодійним фондом «Діалог громад».

«Наші громадяни добре знають, що війна приносить не лише втрати та горе, а й в багатьох аспектах обмежує базові права людини. Підписання цього Меморандуму та створення в його рамках  Центру Громадського правосуддя для луганчан є необхідним та важливим кроком», - звернувся він до директора фонду Олександра Магдаліца.

Який, у свою чергу, відзначив важливість координації роботи з громадами саме з боку Луганської обласної військової адміністрації.

Вже 725 сімей луганчан на Вінниччині одержали матраци, постіль, ковдри, кухонні набори від МОМ

У місцевому гуманітарному хабі триває надання допомоги від Міжнародної організації з міграції внутрішньо переміщеним особам з Луганської області. За останній тиждень ще 395 родин забезпечені необхідними речами, серед яких сонячні лампи, кухонні набори, розкладні стільці, ковдри, постільна білизна та матраци. Загалом вже 725 сімей на Вінниччині отримали таку допомогу. МОМ самостійно визначила і затвердила для видачі перелік сімей.

Презентовано посібник стосовно впровадження програм стажування для молоді

Посібник «Як впровадити програму стажування для молоді?» розробила команда Міжнародного республіканського інституту «IRI Ukraine» для органів місцевого самоврядування на основі практичного досвіду впровадження пілотних програм стажування у громадах в межах програми USAID «Мріємо та діємо». Посібник містить наступні покрокові інструкції та рекомендації для органів місцевого самоврядування, як впровадити програму стажування для молоді: Крок 1. Визначення потреб і спроможності ОМС, портрета стажера і підготовка до запуску програми стажування; Крок 2.

Із вівторка у хабі в Броварах прийматиме лікар

У координаційному центрі надання допомоги внутрішньо переміщеним особам з Луганської області у Броварах із 31 жовтня почне працювати лікар.

Графік прийому: з вівторка по п'ятницю з 10:00 до 15:00.

Адреса: м. Бровари, вул. Героїв України, 30.

Діяльністю хабу опікується Сватівська громада.

Подати повідомлення про зруйноване майно можна через ЦНАПи Луганщини у 28 хабах

ВПО Луганської області, незалежно від місця реєстрації, можуть подати повідомлення про пошкоджене та зруйноване майно через адміністраторів ЦНАПів, які надають послуги на базі 28 гуманітарних хабів у 19 містах України.

Адреси за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1RPL6JJUkfszqCwVDdGp4lIqRMTqLlso4/view?f...

Також ці повідомлення можна подати самостійно через портал «Дія».

З окупованої Луганщини евакуювалася жінка з п'ятьма вихованцями дитячого будинку сімейного типу – росіяни забороняли їм вчитися в українській школі

Сім'я Подгайків опинилася в окупації в перші дні повномасштабного вторгнення.

Тому можливості безпечно евакуюватися з Білокуракиного не мала.

Пізніше варіанти виїхати через територію рф виявилися занадто дороговартісними для дитячого будинку сімейного типу Подгайко.

Вони залишилися вдома. Діти продовжили здобувати освіту за українською програмою онлайн.

Допоки про позицію родини і навчання у школі не дізналися окупанти.

У районі ГТВ в Лисичанську майже всі трансформатори розкрадені – світла немає, ще три шахти Луганщини окупанти врізають на металобрухт, по деокупованих селах ворог б’є з авіації

«Осіння погода змусила противника скоротити використання безпілотників, втім це аж ніяк не вплинуло на активність його авіації. Тільки за учора ударів з неба зазнали Білогорівка та територія Серебрянського лісу. З артилерії та мінометів відкривався вогонь по Невському та Білогорівці», – повідомив Артем Лисогор, очільник Луганщини.

Він зазначив, що основні сили росіян кинуті на Куп’янський напрямок, але минулої доби вони спробували атакувати ще й південно-східніше Тернів на Донеччині. Це на Лиманському напрямку поблизу з адмінмежею з Луганщиною.