Прес-центр5 квітня 2021, 13:04

Відтепер фінансування з ДФРР можуть отримати проєкти вартістю щонайменше 10 млн гривень

Урядом за ініціативи Мінрегіону внесені зміни до постанови КМУ № 196 «Деякі питання державного фонду регіонального розвитку».

Нововведення стосуються порядку підготовки, оцінки та відбору інвестиційних програм і проєктів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР.

Важливо, що ухвалені Урядом зміни актуалізують низку положень у відповідності до Державної стратегії регіонального розвитку на 2020-2027 роки, а також синхронізують відбір проєктів ДФРР з регіональними стратегіями розвитку.

Зокрема, змінились часові рамки для відбору програм та проєктів, що будуть фінансувати за рахунок ДФРР. Кінцевий термін – 1 серпня. Це означає що саме до цієї дати Мінрегіон спільно з регіонами сформує списки проєктів, що фінансуватимуться у наступному, 2022 році.

Збільшена нижня межа для нових проєктів, що можуть фінансуватись за рахунок ДФРР. Вона становитиме не нижче 10 млн гривень. Таким чином, увага буде зосереджена на значимих об’єктах.

Збільшений до п’яти років термін реалізації великих проєктів вартістю більше 100 млн гривень. Раніше цей термін складав 3-4 роки.

Крім того, відтепер Мінрегіон спільно з регіональною владою буде узгоджувати технічні завдання, за якими оголошується конкурсний відбір для проєктів ДФРР. Це забезпечить концентрацію ресурсів на пріоритетах, які відповідатимуть регіональним стратегіям розвитку.

За інформацією Міністерства розвитку громад та територій України