Прес-центр17 вересня 2021, 15:09

Звернення голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника військово-цивільної адміністрації Сергія Гайдая з приводу зростання терористичної загрози в області

Шановні земляки!

 

Сьогодні до силових відомств надійшла анонімна погроза щодо імовірних замінувань об’єктів інфраструктури та місць масового скупчення людей. Особи, що у такий спосіб мають на меті залякати містян і жителів області, висунули політичний ультиматум.

Така акція становить загрозу усім жителям області, що і так потерпає від російської збройної агресії, дестабілізує ситуацію також і зсередини. Проте наші правоохоронці оперативно і злагоджено працюють над ситуацією, що склалася.

Попри те, що у нас є цинічний та жорстокий ворог на півночі, у нас є антиукраїнські сили всередині країни. Сам факт існування «п’ятої колони» і прибічників ворога серед наших співвітчизників є більш небезпечним фактором впливу в регіоні. Саботаж, диверсії, фейки у соцмережах – вони використовують будь-які механізми, аби дестабілізувати ситуацію.

Переконаний, що ця провокація зі сторони невідомих осіб, може бути спробою перевірити міць наших інституцій на тлі загострення ситуації на фронті. Смертельні постріли знову пролунали у напрямку тих міст, що вже оговтуються від війни. Учорашній обстріл Щастя найкращий тому приклад. Попри те, що місто знаходиться впритул до окупованого українського Луганська, туди повертається мир та вирує життя.

Ворожі до України сили готові до будь-яких кроків, аби залякати і придушити будь-який супротив.

Не так давно співробітники Служби безпеки України вже довели свою спроможність протидіяти терористичним загрозам. Тоді оперативниками служби був заарештований громадянин, якого було завербовано для виконання терористичного акту на заводі «Азот» у місті Сєвєродонецьку. Ми можемо робити попередні висновки, що у планах ворога залишаються спроби завдання якомога найбільших втрат серед населення. Ворогу все одно, хто стане жертвою, незважаючи на мову спілкування, віросповідання і політичні погляди. У цьому і полягає сутність такого явища, як тероризм.

Наразі тривають пошуки осіб причетних до скоєння цього злочину. Слідство вже працює над юридичним визначенням цієї події.

Просимо зберігати спокій, слідкувати за ситуацією з офіційних джерел, а також дотримуватись особистої безпеки.