Прес-центр13 серпня 2018, 12:08

Проект із попередження насильства стартує в Станично-Луганському районі

У Станиці Луганській обговорені шляхи впровадження проекту «Відповідальність починається із нас». Учасникам зустрічі розповіли про мету та зміст проекту, презентували досвід його впровадження у Попаснянському районі.

Станично-Луганський район обрано не випадково. Він знаходиться на лінії розмежування та саме там розташовано єдиний в області контрольний пункт в'їзду-виїзду на тимчасово непідконтрольну українській владі територію. Крім того, Станично-Луганський район є одним із найбільш постраждалих. У зв’язку з цим налагодження міжвідомчої взаємодії на випадки насильства є однім із найактуальніших завдань у рамках проекту.

Представники райдержадміністрації та районних структур підтримали ініціативу впровадження проекту. Першим кроком стане пошук контактних осіб із числа лідерів місцевих громад, які готові долучитися до навчання та подальшої спільної роботи. Наприкінці вересня розпочнеться навчання контактних осіб, далі заплановано проведення серії інформаційних сесій у найвіддаленіших населених пунктах району та супервізії для підтримки практичних вмінь та навичок контактних осіб.

За більш детальною інформацією звертайтеся до управління соціального захисту населення Станично-Луганської райдержадміністрації за телефонами (06472) 3 13 48, 066 809 01 04.

Участь у зустрічі взяли представники Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, райдержадміністрації, Луганського обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, партнерських організацій, керівники районних служб і структур, задіяних у реагуванні на випадки домашнього та ґендерно обумовленого насильства.

Нагадаємо, що у березні на Луганщині підбито підсумки реалізації пілотного проекту «Відповідальність починається із нас», який передбачає максимальне наближення послуг та допомоги постраждалим від домашнього та ґендерного насильства або потенційним жертвам безпосередньо за місцем їх проживання. З цією метою в містах селах та селищах Попаснянського району, що знаходиться на лінії розмежування, обрано 14 контактних осіб із числа лідерів місцевих громад. Наразі вони працюють на волонтерських засадах, надаючи підтримку постраждалим. Партнерами проекту виступили Департамент соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації, Попаснянська РДА, міжнародні організації Médecins du Monde та Фонд ООН у галузі народонаселення. Реалізований проект підтвердив свою спроможність. Тож прийнято рішення про його продовження на території Станично-Луганського району.