Прес-центр10 серпня 2023, 12:08

До визволення Луганщини готуємося щодня, та важливо було відпрацювати усі можливі варіанти розвитку подій при деокупації, - Артем Лисогор провів відповідні командно-штабні навчання

«В кожної окремої структури свої завдання і вони мали час загодити спільні дії ще з осені, коли були звільнені перші села. Але це компактна за площею територія, тому і задіяна там достатня, але незначна за обсягом кількість сил та засобів. Під час навчань відпрацювали першочергові дії зі стабілізації ситуації на території двох громад, куди увійшли два міста і десятки сіл, де мешкають десятки тисяч людей», - підкреслив Артем Лисогор, коментуючи перебіг відповідних командно-штабних навчань Луганської обласної військової адміністрації.

Це не тільки розмінування та стабілізаційні заходи, а й розробка безпечного логістичного ланцюга, відновлення діяльності органів влади та розгортання гуманітарних штабів, забезпечення людей їжею та водою, надання медичної допомоги, організація евакуації із населених пунктів, якій стануть прифронтовими, коли лінію бойового зіткнення буде зміщено, - зазначив очільник Луганщини.

«Практику розмінування значних за площею територій має ГУ ДСНС у Луганській області, піротехніки якої ще з листопада працюють на Херсонщині. Тож, є сподівання, що відповідні роботи в нашому регіони відбуватимуться більш якісно і швидко, зважаючи на здобутий досвід», - каже Артем Лисогор.

Він запевнив, що місцеві військові адміністрації із моменту їх утворення, накопичують необхідну для їх територій кількість матеріального резерву.

«Потреби в міської та селищної громад різні. Є території, які зазнали мінімальних руйнувань, а є майже повністю знищені росіянами. В кожної з них є власні проблеми, які необхідно вирішити. Звісно, готуємось і до того, що відновлювати необхідно буде більше будівель та об’єктів інфраструктури, ніж нам на сьогодні відомо», - додав Артем Лисогор.

До навчань долучилися представники територіальних підрозділів ДСНС, Національної поліції, СБУ, прокуратури, громад та закладів медицини.

«Кожен зі свого боку надав визначений алгоритм дій. Окрему увагу приділили питанням створення блок-постів, місць дислокації та охорони об’єктів критичної інфраструктури, аби уникнути дублювання функціоналу та визначити точки координації на місцях», - резюмував начальник обласної військової адміністрації.