Прес-центр18 серпня 2023, 16:08

Громади Щастинського району відзвітували Артему Лисогору про роботу у поточному році

Очільник Луганщини Артем Лисогор завершив заслуховування звітів начальників місцевих військових адміністрацій щодо відновлення діяльності державних структур, лікарень та переміщених навчальних закладів на підконтрольній Україні території. А також про підготовку до деокупації регіону.

Сьогодні комісія розглянула стан справ у Щастинському районі.

Попри дефіцит управлінських кадрів, місцеві військові адміністрації працюють у штатному режимі.

Відновлено роботу двох загальноосвітніх шкіл, чотирьох медичних закладів та двох центрів соціальних послуг Щастинського району. 

У рамках «Районної програми соціального захисту та підтримки внутрішньо переміщених осіб Щастинського району Луганської області в інших регіонах України на 2022-2023 роки» у Кропивницькому, Одесі та Сумах відкрито Координаційні центри допомоги ВПО з Луганщини, послугами яких користуються понад 6,5 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

Зокрема, люди можуть додатково отримати консультації з питань соціального захисту, адміністративні, юридичні, медичні та інші послуги. Представники центрів зайнятості проводять профорієнтаційні заходи.

На особистому контролі начальника Щастинської районної військової адміністрації Тетяни Новікової співробітництво із приймаючими громадами щодо забезпечення переселенців з Луганської області житлом.

Так, у м. Кропивницький, с. Нове та м. Суми функціонують соціальні гуртожитки, в яких наразі наявні близько 200 вільних місць.

Крім того, у Сумах створені два шелтери для тимчасового (до двох місяців) проживання людей. Можливість короткотермінового перебування переселенців, 5-7 діб, забезпечена у м. Одеса.

У стадії розробки Програма допомоги ВПО на 2024-2025 роки.

Громади Щастинського району активно готуються до звільнення своїх  територій. Створено координаційні штаби з питань деокупації, а також з питань розгортання та організації роботи пунктів незламності. Затверджений План дій щодо життєзабезпечення деокупованих населених пунктів на території Щастинського району Луганської області.

Триває формування матеріального резерву військових адміністрацій.