Прес-центр11 серпня 2023, 12:08

Ми живемо в еру цифровізації, тому цей простір буде використовуватись для розвитку професійних навичок та творчості, – Артем Лисогор

Голова Луганської обласної державної адміністрації – начальник обласної військової адміністрації Артем Лисогор взяв участь в урочистому відкритті мультифункціональної коворкінг-зони на базі шелтеру переселенців Луганщини в Дніпрі за фінансової підтримки EGAP Фонду «Східна Європа».

Це сучасний цифровий простір, обладнаний дев’ятьма ноутбуками, графічними планшетами, інноваційною ЗD лабораторією з робототехнікою та офісною технікою.

У вітальному слові очільник Луганщини наголосив: «Через війну багато процесів сьогодні відбувається в режимі онлайн. Ворог забрав у наших дітей право на безпечне навчання, безтурботне дозвілля та яскраве дитинство. А тому, аби наші діти могли отримувати знання, розвиватися та спілкуватися - ми маємо забезпечити їх усім необхідним. Ми живемо в еру цифровізації, тому цей простір наші ВПО можуть використовувати для розвитку професійних навичок та творчості».

Він відзначив, що завдяки співпраці з EGAP Фондом «Східна Європа» та ГО «Світло культури» вдалося створити на базі шелтеру для внутрішньо переміщених осіб у Дніпрі мультифункціональний «Coworking Space».

Також тут мають проводити безкоштовні ІТ-курси як для дітей, так і для дорослих. Коворкінг має стати справжнім креативним простором, де проходитимуть освітні заходи, тренінги та інші активності.

На базі інноваційного майданчика діти підвищують рівень комп’ютерної та цифрової грамотності: вивчають базові комп’ютерні програми, вдосконалюють навички з друку тексту, отримують  допомогу в навчанні в загальноосвітній школі.

Діти та дорослі з числа внутрішньо переміщених осіб навчатимуться комп’ютерній грамотності. Курси розраховані на три вікові категорії: від 3 до 6 років; від 7 до 18 років, від 50 до 70 років.  

Це вже другий такий простір, сподіваємось, що подібні простори скоро буде реалізовано і на рідній Луганщині.

Шелтер переселенців Луганської області, де одночасно можуть проживати понад 200 осіб, діє із травня 2022 року. Послугами вже скористались понад 3000 осіб, з них понад 450 дітей. На сьогодні в шелтері проживає 23 дитини різного віку та матеріального забезпечення. 10 дітей віком від 3 до 6 років, 13 – від 7 до 18 років.