Прес-центр4 серпня 2023, 14:08

Реалізовуємо міжнародну підтримку та готуємось до відновлення Луганщини, – Артем Лисогор зустрівся з делегацією ПРООН в Україні

Голова Луганської обласної державної адміністрації – начальник обласної військової адміністрації Артем Лисогор у Дніпрі зустрівся з Постійним представником ПРООН в Україні Яко Сільє.

Обласна влада наразі працює над формуванням резерву для життєдіяльності Луганщини після деокупації. За словами Артема Лисогора, владні органи усіх рівнів повинні заходити до звільнених  громад одразу після військових та правоохоронців. З цією метою формуються мобільні групи ключових співробітників, які будуть працювати на місці. Крім того, необхідно створити умови для автономної роботи – супутникові засоби зв’язку, генерації електроенергії тощо.

Артем Лисогор повідомив партнерам, що на окупованих з лютого 2022 року територіях області склалась вкрай критична гуманітарна ситуація. Там не тільки утискаються базові права людини, а існує нестача продуктів, медикаментів, відсутнє водопостачання, фіксується нашестя щурів, які можуть бути причиною епідемій.

«Щиро вдячний за підтримку і допомогу, яку ми отримуємо від Програми розвитку ООН в Україні. Продовжую наголошувати, що Луганщина – це чистий аркуш, ми повинні не відновлювати старе, а будувати нове», – наголосив голова ОВА.

Обладміністрацією спільно з військовими, правоохоронцями та іншими структурами розроблений план деокупації Луганської області, який вже схвалено та підтримано Віце-прем’єр-міністром – Міністром з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Іриною Верещук. План - це комплексний алгоритм дій, починаючи від співпраці із військовими підрозділами та закінчуючи функціоналом працівників комунальних служб, відповідальних за відновлення.

У свою чергу, Яко Сільє заявив, що він захоплений стійкістю та міццю українського народу, та висловив готовність до підтримки  проєктів відновлення нашого регіону після деокупації.

Артем Лисогор зауважив, що наступного разу необхідно обговорювати питання відбудови області безпосередньо на території Луганщини.

Також у заході взяли участь Керівник Програми ООН із відновлення та розбудови миру Нільс Крістенсен, Проєктний координатор ПРООН в Україні Роман Хащенков та інші.