Прес-центр31 серпня 2023, 12:08

Звернення Артема Лисогора до Дня пам’яті захисників Луганського аеропорту

Шановні жителі Луганської області!

Сьогодні ми вшановуємо подвиг оборонців Луганського летовища та пам’ять загиблих у тих боях воїнів.

146 пекельних діб у майже повному оточенні тривала ця оборона.

У відповідь на зростаючу загрозу захоплення аеропорту колаборантами та їх інспірованими російськими кураторами, українські військовослужбовці з 8 квітня вже далекого 2014 року організували бойове чергування.

Як і передбачалося, територія навкруги критично важливого об’єкту була оточена рашистами та їм на заваді стали українські бійці, які ціною власного життя та здоров’я боронили летовище.

У планах окупантів було використання аеропорту як логістичного центру для російської авіації, літаки якої б видавали за нібито захоплені у ВПС України.

Запеклі бої супроводжувалися цинічними обстрілами реактивної артилерії з території росії, яка тоді всіма силами відхрещувалась від статусу «сторони конфлікту». Для свідомих жителів Луганщини, як і зараз, не стояло зайвих питань і вони не будували

ілюзії з приводу «братерства» росіян. Саме тому вони під загрозою життю приносили їжу оточеним оборонцям.

Переконаний, що місця, де текла кров патріотів України, стають священними для нашого воюючого суспільства та для поколінь наших нащадків.

Однією з таких точок на карті нашої держави є Луганський аеропорт, який тримали мужні та відчайдушні герої.

Ми обов’язково повернемось, щоб нарешті віддати останню шану полеглим, а нове, відбудоване летовище носитиме ім’я його оборонців.

Слава Україні!

Начальник Луганської обласної
військової адміністрації

Артем Лисогор