Прес-центр12 травня 2022, 09:05

Без води та електрики – вся Луганщина, у Новопскові окупанти самовільно втрутились в роботу магістрального газогону, що транспортує газ до Луганщини та Донеччини, – Сергій Гайдай

Понад 21 тисяча абонентів Луганщини ще залишається із газом. Це жителі п’ятьох населених пунктів, не у кожному з них газ є повсюди, – повідомляє очільник області Сергій Гайдай.

Втім, вчора зафіксовані несанкціоновані зміни режимів транспортування газу, які свідчать про закриття газових кранів на компресорній станції у тимчасово окупованому Новопскові. Зокрема, на магістральному газогоні «Новопсков-Шебелинка», що транспортує газ на територію Донецької та Луганської областей.

Крім того, отримано інформацію про самовільне втручання з боку Новопсковського проммайданчика в транзитні потоки газу. Зафіксований несанкціонований відбір транзитного газу з магістрального газопроводу «Союз» в газопроводи на неконтрольованій Україною території Луганської та Донецької областей. Фактично мова йде про крадіжку газу.

«Вцілілих об’єктів життєзабезпечення на Луганщині майже не залишилося – росіяни знищують все своєму шляху. Переважну більшість критичної інфраструктури доведеться будувати з нуля, – наголосив Сергій Гайдай, начальник обласної військової адміністрації. – Якісь лінії електропередачі ще можна відремонтувати, але не дозволяють постійні обстріли в районах пошкоджених ділянок. Зараз електропостачання відсутнє всюди в області. Працюють виключно електрогенератори. Немає і централізованого водопостачання».