Прес-центр31 травня 2017, 15:05

В облдержадміністрації обговорено заходи впливу на керівників підприємств-боржників із виплати заробітної плати

Перший заступник голови облдержадміністрації Роман Власенко провів робочу нараду з питань взаємодії органів виконавчої влади та правоохоронців щодо погашення заборгованості із заробітної плати в області.

Нарада відбулася у рамках діяльності обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

У ній взяли участь директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Елеонора Поліщук, начальник управління захисту економіки у Луганській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України Олексій Камишанський та заступник начальника Головного управління Держпраці у Луганській області Денис Рисухін.

Зокрема, Елеонора Поліщук доповіла про зростання заборгованості із заробітної плати в області. Так, станом на 1 травня 2017 року, у порівнянні з попереднім місяцем, вона зросла на 13% та наразі складає 132,7 млн грн.

Найбільшу заборгованість із тенденцією зростання мають: ПрАТ «Сєвєродонецьке об'єднання Азот» – 43,5 млн грн (що становить 33% від загальної суми боргу), ПАТ «Лисичанськвугілля» та його 11 відокремлених підрозділів – 38,6 млн грн (29%); ВП «Донецька виконавча дирекція з ліквідації шахт» ДП «Об'єднана компанія «Укрвуглереструктуризація» – 16,2 млн грн. (12 %).

Роман Власенко звернув увагу, що у зв’язку зі зростанням заборгованості із заробітної плати на підприємствах області на фоні тимчасового мораторію на проведення перевірок органами Держпраці необхідно посилити взаємодію у напряму вирішення цього питання з правоохоронним органами.

Олексій Камишанський доповів, що з початку 2017 року підрозділами УЗЕ у Луганській області задокументовано та зареєстровано в ЄРДР два факти невиплати заробітної плати роботодавцями, дії яких підпадають під ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 175 Кримінального Кодексу України (невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат):

– наприкінці березня у відношенні керівника державного підприємства, який з вересня 2016 року безпідставно не виплачує заробітну плату працівникам на загальну суму 300 тис. грн;

– у травні у відношенні службових осіб приватного підприємства за фактом безпідставної невиплати заробітної плати працівникам на загальну суму 200 тис. грн.

Він додав, що у разі надходження заяв про невиплату заробітної плати на адресу УЗЕ у Луганській області, ДЗЕ НПУ здійснюється перевірка та у подальшому, у разі наявності ознак складу кримінального правопорушення, матеріали спрямовуються до органів досудового розслідування для проведення слідства.

Також на нараді присутні обговорили взаємодію облдержадміністрації та ГУ Держпраці у Луганській області із правоохоронними органами, визначили основні напрями роботи та спільні дії.