Архів новин

23 ноября 2015

У Сєвєродонецьку за підтримки Українського кризового медіа-центру відбувся воркшоп "ДЕ"

З 20 по 23 листопада в приміщенні Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру (м. Сєвєродонецьк, вул. Леніна, 21) за підтримки Українського кризового медіа-центру, митцями-учасниками культурної резиденції «Над Богом» було проведено воркшоп "ДЕ". Захід було проведено в межах програми «Культурна дипломатія між регіонами України», яка спрямована на побудову діалогу між мешканцями Сходу і Заходу через інструменти культури. Мета ініціативи – привернення уваги суспільства до культурних і гуманітарних проблем, залучення громадян до їхнього розв’язання, формування довгострокової гуманітарної політики.  

Під час проведення воркшопу були презентовані результати мистецької резиденції «Над Богом», яка відбулася наприкінці літа у Вінниці. Працювали майстерні, майстер-класи, лекції та artisttalk, де художники розповіли про свою творчість.

«За результатами трьохденної короткої візії до міста, ми представимо публіці те, що ми напрацювали разом з художниками, покажемо це у новому форматі у публічному просторі», – розповів напередодні Леонід Марущак –  куратор мистецького напрямку Українського кризового медіа-центру, ініціатор резиденції «Над Богом», під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

Однією із провідних тем, які були озвучені, була тема декомунізації. Втім, чи не основна мета поїздки – створити у кожному з міст відкритий публічний простір, місце для зустрічей та обговорень: як показала резиденція «Над Богом», набагато більш проблематичними залишаються не так декомунізаційні закони, як відсутність публічного простору, де можна підходити до вирішення цієї проблеми творчими методами. «Публічний простір – це вільна територія між владним сектором і сектором громади, де не існує правил, де можна висловитись, бути почутим і почути якусь інформацію, – розповів пан Леонід Марущак. – Коли ми розробляли дорожню карту, ми зрозуміли, що потрібно активізувати питання відновлення або створення публічних просторів у всіх регіонах та усіх містах».

За результатами поїздки відбудеться виставка у Києві, дати проведення та деталі якої буде відомо дещо згодом.

Cім’ям, які вперше звернулися за субсидією протягом двох місяців з початку опалювального періоду, субсидія призначається з початку опалювального періоду

Як інформує Мінсоцполітики України, сім’ям, які вперше звернулися за субсидією протягом двох місяців з початку опалювального періоду, субсидія призначається з початку опалювального періоду. На цьому наголосив заступник Міністра соціальної політики Віталій Мущинін під час брифінгу в Клубі Кабінету Міністрів.

На Луганщині визначили кращих молодих літераторів

У Сєвєродонецькій міській публічній бібліотеці пройшла урочиста церемонія нагородження переможців обласного конкурсу молодих літераторів.

Цього року в конкурсі взяли участь понад 50 луганчан з різних міст та районів області, які змагались в чотирьох номінаціях: «Срібний голос: поезія», «Проза», «Фентазі» та «Гостре перо» (публіцистичні твори).

Луганський прикордонний (місто дислокації Старобільськ Луганської обл.) загін інформує

Нагадуємо, що в інтересах захисту національної безпеки на державному кордоні України та з метою упередження дестабілізації обстановки в межах контрольованих прикордонних районах Луганської області та встановленої прикордонної смуги, додатковими тимчасовими режимними обмеженнями, заборонено:

Анастасія Приходько знову на Луганщині

Команда туру «Підтримаємо своїх», мета якого підтримати дух захисників України та мирних жителів Донбасу, знову завітає до Луганської області.

Нові призначення

Керівник обласної військово-цивільної адміністрації Георгій Тука минулої п’ятниці призначив нових керівників обласних закладів охорони здоров’я.

До уваги жителів Луганської області!

27 листопада 2015 року з 13:45 до 14:00 за київським часом у навчальних цілях буде проведено річну комплексну перевірку автоматизованої системи централізованого оповіщення області Сигнал – ВО з перевіркою проходження усіх команд оповіщення.

         Будуть вмикатися електросирени, звучання яких відповідає сигналу цивільного захисту «Увага всім!».

У Станично-Луганському районі на «фугасі» підірвався військовий та ще один дістав поранення

Учора, 22 листопада, поблизу села Малинового Станично-Луганського району загинув військовий та ще один дістав поранення. Рухаючись по ґрунтовій дорозі на автомобілі «Фольксваген Т4», вони наїхали на невідомий вибуховий пристрій (ймовірно «фугас»), у результаті один загинув на місці та ще один дістав поранення. 

Проведено відеоконференцію з питань соціального забезпечення переселенців

19 листопада 2015 року в Головному управлінні Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Луганській області в режимі відеоконференції відбулося засідання Міжвідомчого координаційного штабу з питань соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованих територій та районів проведення антитерористичної операції. До роботи залучені керівники та члени регіональних штабів. У засіданні взяв участь заступник голови облдержадміністрації Юрій Клименко. Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації представляла начальник відділу соціальних гарантій Олена Гарькавець.

 

У київській студії були присутні представники ГУ ДСНС України, Мінсоцполітики України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.