Прес-центр17 вересня 2022, 09:09

Окупанти скупчують техніку та війська на Сватівщині, тих, хто відступив з Харківщини, росіяни вважають дезертирами

Усього за тиждень життя в так званій «лнр» змінилось. Навіть невизначеною залишається дата псевдореферендуму. Готувалися на 11 вересня, перенесли на листопад. Казали, що готові навіть 31 грудня, але…

Наразі заявляють, що із датою не можна визначитись через події на фронті, які «не дають змоги провести референдум повноцінно та безпечно».

Втім, слідом за мобільним Інтернетом на території Луганщини відключають і кабельний. Населення так званої «лнр» ізольоване від зовнішнього світу.

Росіяни продовжують використовувати заклади освіти на тимчасово захоплених територіях для розміщення особового складу та військової техніки.

Так, у Хомівці на Сватівщині на території місцевого аграрного ліцею розміщено військову техніку, а у корпусах - особовий склад противника.

Ті, хто бажає воювати. А не бажаєш – запишуть у дезертири. Як от окупантів із 202-го стрілецького полку 2 армійського корпусу, які вимушені були під натиском ЗСУ бігти з Харківщини. Вибір у «республіці» незначний.

Тим більше упродовж 16 вересня підрозділи Сил оборони відбили атаки росіян, завдавши їм втрат, в районах Бахмуту, Зайцевого, Авдіївки, Миколаївки Другої та Новомихайлівки.

Протягом минулої доби авіація Сил оборони завдала ударів по окупантах. Підтверджено ураження 9 районів зосередження живої сили та військової техніки противника, 3 опорних пунктів, тилового пункту управління та 2 позицій зенітних ракетних комплексів.

Із танків, мінометів та артилерії росіяни обстріляли наступні населені пункти:

- на Краматорському напрямку – Крива Лука, Пискунівка, Райгородок, Старий Караван, Миколаївка, Дронівка, Роздільне, Сіверськ, Верхньокам’янське, Святогірськ, Соснове, Олександрівка, Яремівка, Пришиб, Тетянівка, Озерне, Стародубівка, Білогорівка, Спірне, Ярова, Донецьке.

- на Бахмутському напрямку – Білогорівка, Роздолівка, Виїмка, Одрадівка, Соледар, Миколаївка Друга, Бахмут, Бахмутське, Яковлівка, Весела Долина, Веселе та Майорськ, Нью-Йорк, Зайцеве.